Hanga Ádám parádés első bajnokival nyitott a Realban

A magyar válogatott klasszis csapata legeredményesebbjeként vezette sikerre a madridiakat.

ACB, alapszakasz, 1. forduló:

Real Madrid - Hereda San Pablo Burgos 70-63

Végig szoros meccset játszottak a csapatok, a Real az első negyedben Yabusele és Hanga kosaraival kiharcolt ugyan egy párpontos fórt, de borzasztóan dobták a hármasokat, így három pontnál jobban ellépni nem sikerült. A második játékrészben a vendégek kiválóan védekeztek, mindössze 16 ponton tartották ellenfelüket - ha nincs Sergio Llull két hármasa, a tíz pontot is alig érték volna el a házigazdák. Fordulás után ismét Hanga, illetve az addig csendes óriás, Walter Tavares lépett elő támadásban, Nigel Williams-Goss is a harmadik negyedre tartogatott nyolc egységet, de így is csak 55-52-re vezettek a habfehérek. A záró negyedben négy percig nem talált be a Real, a Burgos többször is átvette a vezetést, a negyed közepén 57-59-nél Hanga triplája nagyon kellett, hogy a hazaiak visszavegyék a vezetést. Honfitársunk hármasa szakította át a gátat, Llull is beszórt két kintit, majd Hanga újabb kosara után már nem nézett vissza a Madrid és ha nehezen is, de behúzta a kötelezőt.

Hanga Ádám kezdőként majdnem 28 percet töltött a pályán, ez idő alatt csapata legeredményesebbjeként 14 pontot (5/6 kétpontos, 1/4 tripla, 1/3 büntető) dobott, leszedett 8 lepattanót, adott egy gólpasszt, kiharcolt és beütött 3-3 faultot, összességében 17 VAL-t gyűjtött.