Bajnokok Ligája: Jonesék, Allenék és Crafték is menetelnek

A Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában Aaron Craft csapata, a Monaco továbbra sem talált legyőzőre, de Jarrod Jonesék és Rosco Allenék is menetelnek, mindössze egy-egy veresége van a Karsiyakának és a Tenerifének is, miközben Justin Edwardsék épp Emmanuel Ubilláékat verték meglepetésre, ezzel megvan az első győzelmük. Lássuk, mi történt ezen a játéknapon!

Az A-csoportban az AS Monaco (6-0) továbbra sem talál legyőzőre, ezúttal a UCAM Murcia (2-4) otthonában nyertek egy borzasztóan szoros találkozón, az utolsó negyedben fordítva (63-68) - a győztesnél az ex-szolnoki Aaron Craft 7 ponttal és 6 pattanóval jelentkezett. A Pinar Karsiyaka (5-1) az első negyedet még 10 ponttal elbukta a Jenyiszej Krasznojarszk (2-4) ellen, ám utána végig irányították a találkozót, könnyedén nyertek (97-81) - Jarrod Jones (20 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) megint nagyon jó volt, csapattársa, DJ Kennedy (24 pont, 12 pattanó, 8 gólpassz) pedig egyenesen a játéknap legjobbja. Az EWE Baskets Oldenburg (4-2) ragad az első két helyezettre, ezúttal a Juventus Utenát (2-4) fektették két vállra a németek egy pontgazdag találkozón (102-95) úgy, hogy egyetlen negyedet nyertek meg, a harmadikat, de azt 34-18-ra. A Banco di Sardegna Sassari (2-4) pedig hozta a kötelezőt a Hapoel Holon (1-5) ellen - a második negyedet leszámítva kézben tartották a mérkőzés alakulását (98-84).

A B-csoportban is szétszakadt a mezőny a harmadik hely után, csakúgy, mint az A-ban. Arról írtunk már külön, hogy a címvédő Iberostar Tenerife (5-1) ezúttal az Elan Chalon (2-4) otthonában diadalmaskodott (61-73) - Rosco Allen és James Farr is hasznos volt. A Neptunas Klaipeda (5-1) 29-9-cel kezdett a PAOK (1-5) ellen, így az összes többi negyedet elveszítve is simán nyertek a litvánok (82-69). A Ventspils (3-3) meglepő zakóba futott bele hazai pályán az eddig még nyeretlen SikeliArchivi Capo d'Orlando (1-5) ellen, miután a harmadik negyedet 20-4-re bukták el - a hazaiaknál Emmanuel Ubilla 9 pontot (2/10 mezőny), 6 gólpasszt és 3 pattanót jegyzett, a túloldalon pedig Justin Edwards 11 ponttal (3/12 mezőny), 5 gólpassztal, illetve 4-4 pattanóval és eladott labdával vette ki a részét a sikerből. Az MHP Riesen Ludwigsburg (5-1) az első félidőben uralta a Gaziantep (2-4) elleni összecsapást, simán nyertek a németek (84-72) - a vendégeknél az ex-paksi Jure Balazic (13 pont, 4 pattanó) volt az egyik legjobb.

A C-csoportban az Umana Reyer Venezia (5-1) rangadót játszott a medi Bayreuth-tal (3-3), és bár végig vezettek az összecsapáson, a németek egyenlíteni tudtak a végjátékban. Ekkor jött azonban Gediminas Orelik, aki beverte a győztes triplát, ezzel az olaszok az elsők (70-67). A Banvit (4-2) egy szintén szoros találkozót játszott a Movistar Estudiantesszel - a spanyolok 13 ponttal vezettek az első negyed után, de a második felvonás első felében fordítottak a törökök, és végig vezettek. A spanyolok nagyot hajráztak, de egyenlíteni már nem tudtak (82-80). A SIG Strasbourg (4-2) nem veszített negyedet a Rosa Radom (1-5) otthonában, így végül nem nagyon kellett izgulniuk (63-74). Az AEK Athén (3-3) pedig az első negyed végén ellépett a Petrol Olimpijától (1-5), és összességében a kör legsimább találkozóját nyerték meg ebben a csoportban a görögök (91-73).

A D-csoportban az egyik éllovas, a Nanterre 92 (5-1) már az első negyedben elintézte a Stelmet Zielona Gora (2-4) elleni találkozóját a 13 ponttal megnyert első 10 perccel, a végén is ennyi volt a különbség a két fél között (95-82) - a vendégeknél az ex-szolnoki James Florence még a jobbak közé tartozott (13 pont, 5 gólpassz). A másik éllovas, a Besiktas Sompo Japan (5-1) hiába nyerte meg 7 ponttal a Telekom Baskets Bonn (1-5) otthonában az első negyedet, az utolsó 10 percre már 11 pontos hátránnyal fordultak a törökök, és még négy perccel a vége előtt is 8 ponttal voltak lemaradva. 73-65 után azonban a németek nem dobtak már több pontot, a vendégek egyre közelebb értek hozzájuk, Ryan Boatright pedig 4 másodperccel a vége előtt bedobta a győztes kosarat (73-74). Az Arisz (3-3) egy rettenetesen pontszegény mérkőzésen az utolsó negyedben fordított a Sidigas Avellino (3-3) ellen (59-56). A CEZ Nymburk (3-3) viszont ennél jóval könnyebben verte a Telenet Oostendét (2-4), miután a második negyedben kiépítették végig megmaradó előnyüket (86-72).

A tabellákat ezen a linken megtaláljátok!