BL: A Bonn és a Neptunas jutottak egyről a kettőre

A Falco csoportjában hibátlan maradt a Dijon, a Zaragoza mellett pedig a Besiktast verő Bonn és a PAOK-nál nyerő Neptunas szerezte meg második sikerét.

SIG Strasbourg (francia, 2-1) – BAXI Manresa (spanyol, 2-1) 81-63

Polski Cukier Torun (lengyel, 1-2) – UNET Holon (izraeli, 1-2) 105-122

Lietkabelis (litván, 0-3) – Türk Telekom (török, 3-0) 77-91

Dinamo Sassari (olasz, 2-1) – Filou Oostende (belga, 1-2) 90-71

Az A-csoportban a Türk Telekom az R.J. Hunter (25/21 pont, 5 gólpassz, 3 labdaszerzés, 8/7 tripla) – Muhammed Baygül (21/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) duó vezérletével magabiztosan nyert a Lietkabelis otthonában, és mivel a Manresa ugyanilyen simán kapott ki Strasbourgban, így a törökök immár egyedüli hibátlan csapatként állnak az élen. A Holon egy valószínűtlenül kiugró, 122 dobott pontos teljesítménnyel, Marcus Foster (22/12 pont, 7 gólpassz) és Latavious Williams (18 pont, 12 lepattanó, 11/9 mezőnyből) főszereplésével szerezte meg az első győzelmét Torunban. És hogy a negyedik meccsen se legyenek izgalmak arról a Sassari gondoskodott, Miro Bilan (23/3 pont, 5 lepattanó, 3 blokk) és Dyshawn Pierre (15/6 pont, 13 lepattanó, 2 blokk) voltak az Oostende elleni szárd siker hősei.

A mérkőzések legszebb jelenetei:

B-csoport

Anwil Wloclawek (lengyel, 1-2) – EB Pau-Lacq-Orthez (francia, 0-3) 95-87

Teksüt Bandirma (török, 1-2) – San Pablo Burgos (spanyol, 2-1) 84-81

Hapoel Bank Yahav Jeruzsálem (izraeli, 3-0) – RASTA Vechta (német, 2-1) 98-87

AEK Athén (görög, 2-1) – Telenet Giants Antwerp (belga, 1-2) 62-51

A B-csoportban is csak egyetlen 3-0-s csapat van már, mivel James Feldeine (25/18 pont, 9/6 tripla) és a Hapoel Jeruzsálem esélyeshez méltón intézte el a Vechtát, a Burgos pedig Bandirmában szenvedett szűk vereséget, a törökök fordítását és így győzelmét jelentő tripla a szenzációsan játszó Jaime Smith (29/12 pont, 5/4 tripla) nevéhez fűződik. Athénban nem koptak el a hálók mikor az AEK legyűrte az Antwerpent, itt a görögök által 14-3-ra (!) megnyert harmadik negyed volt a döntő szakasz a meccsen. A két vereséggel nyitó csapatok közül az Anwil javított és eredt a mezőny után a Pauval szemben, a lengyeleknél Tony Wroten (23/3 pont, 4 gólpassz, 11/9 mezőnyből) játszott extrát.

C-csoport

Nyizsnyij Novgorod (orosz, 2-1) – Mornar Bar (montenegrói, 0-3) 89-69

Iberostar Tenerife (spanyol, 3-0) – Periszteri winmasters (görög, 2-1) 72-68

Gaziantep (török, 0-3) – Brose Bamberg (német, 1-2) 66-76

VEF Riga (lett, 1-2) – ERA Nymburk (cseh, 3-0) 72-91

A Tenerife-Periszteri derbit az első félidei sokkal jobb játékuknak köszönhetően a spanyolok nyerték, és az immár Ron Curry nélküli Riga ellen a Nymburk is roppant meggyőző volt, így itt ez a két gárda áll hibátlanul. A Nyizsnyij Novgorod Darrlyn Willis (21/3 pont, 10 lepattanó) és Brandon Brown (15/3 pont, 12 gólpassz, 3 labdaszerzés) vezérletével nem hagyott kérdőjeleket a Mornarral szemben, a pocsékul kezdő Bamberg pedig a Gaziantep otthonában rendezte a sorokat, időlegesen legalábbis.

D-csoport

Casademont Zaragoza (spanyol, 2-1) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1-2) 70-69

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

PAOK (görög, 0-3) – Neptunas Klaipeda (litván, 2-1) 72-94

Telekom Baskets Bonn (német, 2-1) – Besiktas Sompo Sigorta (török, 1-2) 86-82

JDA Dijon (francia, 3-0) – Happy Casa Brindisi (olasz, 1-2) 95-79

A Falco csoportjában a Dijon a Brindisi ellen is megőrizte hibátlan mérlegét és továbbra is vezeti a D jelű nyolcast. Bár rosszul kezdtek a gallok (4-14), ám David Holston (17/12 pont, 9 gólpassz) vezetésével a második félidőben nagyszerűen játszva végül simán nyertek. A PAOK ezzel szemben még mindig nyeretlen, a Neptunas egy negyed alatt (11-32) dűlőre vitte a dolgokat Görögországban. A Bonn-Besiktas csata ezzel szemben végig nyílt volt, itt a németek jutottak egyről a kettőre végül, Trey McKinney-Jones 8 pontot szerzett a hazaiaknál.