BL: Az összes vendég csapat nyert

A Bajnokok Ligája első selejtező körének első meccsein az összes vendég együttesnek sikerült nyernie - a legjobb helyzetben a német Ludwigsburg van a visszavágók előtt.

Arról beszámoltunk már tegnap este külön is, hogy a BC Kalev/Cramo idegenben 87-79-re legyőzte a Karpos Sokolit, így ők kerültek közelebb ahhoz, hogy az Alba Fehérvár ellen játszanak a második selejtezőkörben. Volt még egy hasonló végeredményű meccs, bár a Sigal Prishtina és a Cmoki-Minszk összecsapásán rendkívül kevés pont esett - a fehéroroszok 12 ponttal nyerték a második negyedet, ezzel húzták be 7 ponttal a meccset (50-57), de a koszovóiak összesen 10 pontot szereztek a középső két felvonásban. 3-15 volt a második és 7-9 a harmadik játékrészt, így a Prishtina még örülhetett, hogy csak ennyi lett a vége. A Minszk legjobbjai Aliaksandr Semianiuk (14 pont, 9 pattanó) és Christopher Czerapowicz (18 pont, 6 pattanó) voltak, míg a hazaiaknál Dardan Berisha (14 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz) vitte a prímet.

Három olyan párharc is volt, ahol 10 pont fölötti előnyt harcolt ki magának az az együttes, amely a visszavágót hazai környezetben vívhatja majd.

A spanyol Divina Seguros Joventut a grúz Dinamo Tbilisi otthonában három negyedig borzasztóan szoros meccset játszott, aztán az utolsó játékrészt 10 egységgel nyerték, így győztek végül 12 ponttal (60-72) - a spanyoloknál Patrick Richard (20 pont), a vesztesnél pedig az egykori NBA-s Nikoloz Tskitishvili (23 pont, 8 pattanó) és Nikola Gacesa (17 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak. A német MHP Riesen Ludwigsburg a második negyedben 15, összesen pedig 26 pontot vert a Bosna Sarajevóra (59-85) - a vendégek legjobb Dwayne Evans (23 pont) volt. Az orosz Avtodor Szaratov pedig a Joventuthoz hasonló meccset játszott - az utolsó negyedet nyerték meg 10-zel a ciprusi Keravnos otthonában, így győztek végül 11-gyel (72-83). A győztes legjobbja Branden Frazier (19 pont) volt, míg a túloldalon Mohamed Abukar (19 pont) és Theron Bussey (17 pont) voltak a legeredményesebbek.

Három párharcban alig döntött pár pont a vendégek javára.

A svéd Lulea 25-19-re nyerte a nyitó felvonást, amivel három negyedig előnyben is játszottak a belga Telenet Giants Antwerp ellen - az utolsó játékrész nagy részében már a vendégek vezettek, akik végül csak 2 ponttal győztek egy svéd 2+1-nek köszönhetően (79-81). A svédeknél Yannick Anzuluni (18 pont, 11 pattanó) és Brandon Rozzell (20 pont, 5 eladott labda) vitték a prímet, míg a túloldalon kilencen szórtak 6 és 14 pont között. A holland Donar Groningen és a litván Vytautas küzdelme két és fél negyedig nagyon fordulatos, aztán borzasztóan szoros volt - a litvánok végül 2 ponttal nyertek (75-77). A hazaiaknál négyen dobtak 12 és 14 pont között, míg a Vytautas legjobbjai Egidijus Dimsa (24 pont, 6 pattanó) és Eigirdas Zukauskas (22 pont) voltak.

A portugál Benfica pedig lényegében végig vezetett az osztrák Kapfenberg Bulls ellen - 20 ponttal is vezettek már a harmadik negyed egy pontján, de a végjátékban Milan Stegnjaic (10 pont, 9 pattanó) 3 másodperccel a vége előtt egyenlített egy triplával. Jött azonban Jesse Sanders (11 pont, 5 pattanó), aki futtából beszórt még egy hármast a fennmaradó időben, így nyertek végül a portugálok (72-75), akiknél José Silva (18 pont) volt a legjobb, míg a hazaiaknál Brian Oliver (23 pont, 5 pattanó) vitte a prímet.