Euroliga: A Bayern is bejelentkezett a rájátszásra

Derrick Williams nagy győzelemre vezette a bajorokat a tavalyi bronzérmes ellen – sorozatban harmadszor nyert a szintén előrelépő Gran Canaria – a Pana most sem brillírozott, de most legalább nyert

Alapszakasz, 12. forduló

FC Bayern München (német, 6-6) – Zalgiris Kaunas (litván, 5-7) 88-84

Nagyon jó meccset játszott egymással a Bayern München és a Zalgiris, amit a forduló előtt még azonos mérleggel álló két gárda közül a bajorok nyertek meg és léptek előrébb a tabellán. Ez volt az első alkalom a szezon során, hogy a Bayern két egymást követő meccsét meg tudta nyerni, így pedig már ők is ott vannak a sűrű középmezőnyben sokadmagukkal együtt. A meccs egyébként Derrick Williams (27/9 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 35 indexpont) és Brandon Davies (21 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk, 8/7 mezőnyből, 33 indexpont) különcsatája is volt egyben, mindketten egészen kiválóan és mindemellett látványosan játszottak. A végén aztán előbbi örülhetett, aki már az első félidőben 16 pontnál tartott és nagyrészt neki köszönhetően vezetett 10 pont körüli fórral ekkor a Bayern. A nagyszünetben aztán Jasikevicius mester is felrázta fiait, fordított is a Zalgiris, ám a müncheniek meg tudtak újulni és végül begyűjtötték a jól megérdemelt győzelmet.

A Bayern München legjobb dobói: Williams 27/9, Lucsics, Jovics 11/6-11/6, Djedovics 11
A Zalgiris legjobb dobói: Davies 21, Westerman 19/15, White 12, Milaknis 10/6

Williams parádéja:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Panathinaikosz OPAP (görög, 6-6) – Darüssafaka Tekfen (török, 1-11) 75-67

A Panathinaikosz érvényesítette a papírformát a Darüssafaka ellen, így a görögök megszakították a hárommeccses vereségsorozatukat. A Pana végig vezetetett ugyan, ám most sem volt egyáltalán meggyőző, bár jelenleg csak a győzelem számított nekik a liga leggyengébb csapata ellen. A legnagyobb pozitívum a szinte tökéletesen játszó fiatal Kosztasz Mitoglu (20/3 pont, 6 lepattanó, 8/7 mezőnyből) teljesítménye lehetett az athéniak számára, illetve hogy Nick Calathes (10 pont, 12 gólpassz, 5 lepattanó) egymaga annyi gólpasszt adott, mint a zsinórban tizedszer kikapó Dacka teljes csapata.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Mitoglu 20/3, Gist 15/3, Langford 12, Calathes 10
A Darüssafaka legjobb dobói: Douglas 15/3, McCallum 11, Brown 10/3, Eric 10

Mitoglu nagy meccse:

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 5-7) – Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 3-9) 95-85

Immár sorozatban harmadik győzelmét aratta a Gran Canaria a Buducsnoszt ellen, így a Bayern München mellett a spanyol gárda is megérkezett szépen lassan közvetlenül a playoff-helyek mögé. A Nikola Radicsevics (12 pont, 11 gólpassz, 4 lepattanó) által vezényelt, ám elsősorban csapatként kiváló kanárik roppant jó játékkal rukkoltak elő, a félidőhöz közeledve repesztettek egy 27-5-ös rohanást, amivel a hárompontos különbségből 56-31-es állás lett. A Buducsnoszt csak a 28-13-ra megnyert utolsó negyedével tudta elfogadhatóbbá tenni a végeredményt.

A Gran Canaria legjobb dobói: Eriksson 15/15, Balvin 13, Rabaseda 12/3, Radicsevics 12, Tillie 10
A Buducsnoszt legjobb dobói: Jackson 15/9, Omic 12/3, Popovics 10/6, Gordics 10