Euroliga: A címvédő CSZKA-t is elkapta az ASVEL

Újabb szenzációs bravúrt ért el Tony Parker csapata, Taylor meccsnyerője után a CSZKA is fejet hajtott az Astroballe-ban - a parádézó Larkin-Micics duó vezetésével az Efes is elverte az Olympikoszt – a Milano zsinórban hat győzelemnél tart és történelmi szezonrajtot produkál – a Maccabi sem sokkal marad el tőlük – végre nyert a Fener – a Real és a Himki ezúttal nem botlott idegenben – hozta a kötelezőt a Pana is

Alapszakasz, 7. forduló

Zalgiris Kaunas (litván, 3-4)– FC Barcelona (spanyol, 6-1) 86-93

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Zalgiris legjobb dobói: LeDay 16/3, Grigonis, Walkup 14/6-14/6, Milaknis 11/6, Landale 10/3
A Barcelona legjobb dobói: Higgins 27/15, Mirotic 24, Hanga, Oriola 9/3-9/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Zenit Szentpétervár (orosz, 2-5) – Himki Moszkva (orosz, 5-2) 73-87

A 7. forduló egy orosz házi derbivel kezdődött, amikor is a Zenit a Himkit fogadta. A mérkőzésen aztán elmaradtak a valódi izgalmak, a fővárosiak a Zvezda elleni múlt heti kisiklásuk után nem botlottak meg újra, az odahaza még nyeretlen szentpéterváriak a negyedik meccsüket is elbukták a Sibur Arenában. Az első 13 percben még 14-szer változott a vezető csapat személye, 35-34 után azonban már csak a Himki játszott előnyben. Az első félidőben Alexej Shved (19/9 pont, 5 gólpassz), a másodikban pedig Devin Booker (20/6 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés) húzta a moszkvaiak szekerét, a Zenitben viszont Austin Hollins (25/15 pont, 3 gólpassz) volt az egyetlen fecske.

A Zenit legjobb dobói: Hollins 25/15, Ayon 9
A Himki Moszkva legjobb dobói: Booker 20/6, Shved 19/9, Gill 12/6

Crvena Zvezda mts (szerb, 2-5) – Real Madrid (spanyol, 4-3) 60-75

A Crvena Zvezda sem ismételte meg a múlt héten a Himki ellen bemutatott produkcióját, az első és az utolsó negyedben dobott 9 valamint 8 pont, illetve az összességében szerzett 60 egység kevés a Real Madrid legyőzéséhez. Meccsben maradni viszont Billy Barron (17/9 pont, 4 gólpassz, 4 lepattanó) főszerelésével úgy-ahogy így is sokáig sikerült a belgrádiaknak, a spanyolok viszont 12 megválaszolatlan ponttal kezdték a záró felvonást, amit 26-8-ra nyertek meg végül és nem adtak esélyt a bravúrra vendéglátóiknak. Ebben a szakaszban Sergio Llull (16/9 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) és Rudy Fernandez (12/12 pont) szórták a triplákat, Edy Tavares (11 pont, 9 lepattanó, 5 blokk) pedig korlátlan úr volt a palánkok alatt, az ő jó játékuk kellett a Real első idegenbeli sikeréhez.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Baron 17/9, L. Brown 14/3
A Real Madrid legjobb dobói: Llull 16/9, Fernandez 12/12, Tavares 11

Olympiakosz (görög, 2-5) – Anadolu Efes (török, 5-2) 67-86

Az Efes esélyesként utazott ugyan Pireuszba az Olympiakosz elleni mérkőzésére, ám a végeredmény és a játék képe azért újra csak nagy csalódás volt a görögökre nézve, akik már a negyedik 20 pont körüli vereségüket szenvedték el a szezon során. Igaz a klasszis hátvédpárostól, Vaszilije Micicstől (27/15 pont, 5 gólpassz, 6/5 tripla) és Shane Larkintól (24/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz, 3/3 tripla) ezúttal egyszerre jött az extra, ketten együtt 9/8 triplát bevágva dobták szét az Olympiakoszt, ez a Szpanuliszéknál sokkal jobb állapotban lévő csapatok számára is sok lehetett volna. A nyerő duót ráadásul Bryant Dunston (10 pont, 8 lepattanó, 2 blokk) is alaposan megtámogatta a második negyedben, így ezt a játékrészt 32-11-re nyerték meg a törökök és félidőre már eldöntötték a találkozót.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Paul 15/12, Printezisz 14/3, Milutinov 10
Az Efes legjobb dobói: Micics 27/15, Larkin 24/9, Beaubois 10/3, Dunston 10

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 5-2) – ALBA Berlin (német, 1-6) 104-78

A Maccabi az elmúlt hetek során nagyszerű győzelmeket ünnepelhetett, melyek után – és úgy egyébként is – elvárható volt tőlük a győzelem az ALBA Berlin ellen. A tel-aviviak aztán nem is okoztak csalódást, látványos játékkal, 100 pont fölé jutva, nagyon simán szerezték meg újabb sikerüket, amely már az ötödik volt a sorban az első két vesztes találkozójuk után. John DiBartolomeo (19/9 pont, 3 labdaszerzés) lett a mezőny legeredményesebbje, de Scottie Wilbekin (16/12 pont, 3 gólpassz) intézte igazán a lényegi dolgokat, és a meccs utolsó 15 percében már nem is játszott, akkor villogott, mikor még igazán számított.

A Maccabi legjobb dobói: DiBartolomeo 19/9, Wilbekin 16/12, Black 13, Dorsey 12/6, Casspi 10
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Cavanaugh 14/6, Siva 14, Giedraitis 12/6

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 6-1) – KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 3-4) 81-74

A Milano a Baskonia két vállra fektetésével zsinórban immár a hatodik győzelmét aratta, így az olaszok az utóbbi 20 évük legjobb szezonrajtját produkálják és holtversenyben vezetik is a ligát. Jó kis meccset játszott egymással a két csapat, a baszkok kezdtek jobban (17-29), a nagyszünetben viszont már a feljavuló lombardok vezettek (40-35). A Baskonia rendezte sorait, a negyedik negyed elején már csak minimális volt a különbség a felek között (56-55). Ekkor azonban jött a meccs hőse, Amadeo Della Valle (15/6 pont), aki 11 ponttal és kiváló védekezéssel vette ki a részét az Olimpia 17-0-s rohanásából, ami eldöntötte a mérkőzést a hazaiak javára.

A Milano legjobb dobói: Della Valle 15/6, Rodriguez 13/6, Roll, Micov 12/6-12/6, Mack 10/6
A Baskonia legjobb dobói: Stauskas 15/9, Henry 13/3, Fall 13, Shengelia 12/3

Fenerbahce Beko (török, 2-5) – FC Bayern München (német, 3-4) 90-82

Bár három negyeden keresztül a Bayern München ellen is erősen bene volt a pakliban, hogy kikap a Fenerbahce, ám végül behúzták a törökök a számukra oly fontos győzelmet. Ez a találkozó azért nagyban különbözött a Fener eddigi szenvedésétől, Greg Monroe (19 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével ugyanis most az ellenfél is remekül játszott. Az előző csapata ellen pályára lépő Derrick Williams (19/6 pont, 3 lepattanó), és a kíméletlen Melih Mahmutoglu (14/12 pont, 5/4 tripla) főszereplésével uralta a záró felvonást a végre csapatként is egységes Fener, így az Obradovics-csapat elkezdheti a felzárkózást a mezőnyhöz.

A Fenerbahce legjobb dobói: Williams 19/6, Mahmutoglu 14/12, Szlukasz 13/3, De Colo 12/3, Kalinics 10/6
A Bayern München legjobb dobói: Monroe 19, Lucsics 14/3, Koponen 11/9, Lo 11/6, Zipser 10/3

Panathinaikosz OPAP (görög, 4-3) – Valencia Basket (spanyol, 1-6) 91-80

Az elképesztő meccset hozó Jordan Loyd (27/9 pont, 8 gólpassz, 5 lepattanó, 2 labdaszerzés, 3/3 tripla) által húzott Valencia amíg lehetett alaposan megnehezítette a Panathinaikosz dolgát, ez azonban a Bayernhez hasonlóan csak három negyeden keresztül sikerült a hispánoknak esélyesebb riválisukkal szemben. A túloldalon ugyanis kiegyensúlyozott produkcióval a sok lúd disznót győzött, DeShaun Thomas (19/6 pont, 5 lepattanó, 9/8 mezőnyből) hatékonyan termelt, az egy gólpassz híján tripla-duplázó Nick Calathes (13 pont, 12 lepattanó, 9 gólpassz) által dirigált Pana pedig behúzta a W-t.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Thomas 19/6, Rice 14/3, Calathes 13, Fredette 12/3, Johnson 11/9
A Valencia legjobb dobói: Loyd 27/9, Dubljevics 11/3, Colom 10/6

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 4-3) – CSZKA Moszkva (orosz, 5-2) 67-66

Jordan Taylor (14/6 pont, 7 gólpassz) nagy triplájával az ASVEL óriási meglepetésre a CSZKA Moszkvát is elkapta odahaza, így az Astroballe-ban mind a négy meccsüket megnyerték a franciák, az Olympiakosz, Panathinaikosz, Baskonia és most a címvédő elleni skalpokra biztosan nem sokan fogadtak volna előzetesen. Pedig minden a lyoniak ellen szólt, hiszen jobban kezdett a CSZKA, majd a középső két negyedben a gallok vezettek ugyan, ám a záró játékrészben ismét előnybe került a tavalyi bajnok, és minden jel arra utalt, hogy kézben tartják a találkozót. Az ASVEL játékosai azonban valahonnan újra erőt merítettek, minden moszkvai kosárra tudtak felelni, így megteremtették maguknak az esélyt, hogy megnyerjék a mérkőzést. Ezzel pedig éltek is, köszönhetően Taylor nagy dobásának és az ezt követő védekezésnek, amely során Mike James (14 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) kihagyta a sorsdöntő középtávolit.

Az ASVEL legjobb dobói: Lomazs 15/6, Taylor 14/6
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 14, Strelnieks 11, Voigtmann 10/3, Hines 10