Euroliga: A CSZKA is visszaszerezte a pályaelőnyt

A játéknap negyedik meccsén is vendéggyőzelem született, De Colo vezetésével bár voltak forró pillanatai, de nyerni tudott a CSZKA a Baskonia vendégeként

Negyeddöntő, 3. mérkőzések

FC Barcelona Lassa (spanyol, 5.) – Anadolu Efes (török, 4.) 68-102

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Hanga 13/3, Kuric 12/9, Tomic 11
Az Efes legjobb dobói: Larkin 30/18, Micics 14/6, Pleiss 14, Moerman 13/3, Simon 11/9, Dunston 10

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 az Efes javára

Larkin parádéja:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 7.) – CSZKA Moszkva (orosz, 2.) 77-84

Azt követően, hogy kedden a Fenerbahce Kaunasban, a Real Madrid pedig Athénban vette vissza korábban elveszített pályaelőnyét illetve jutott tovább, majd az Efes is hasonlóan tett Barcelonában, a CSZKA Moszkva is megmutatta erejét a Baskonia vendégeként. Itudisz mester a múlt heti meglepő hazai vereség után egy szinte teljesen új kezdőötössel próbálkozott, egyedül Kurbanov maradt tagja a legutóbbi kvintettnek. Ez a húzás pedig abszolút bevált, hiszen Hinesékkal a CSZKA kiválóan kezdte a találkozót (6-17). A moszkvaiak vezetése aztán állandósult, sokáig hiába próbált meg mindent és küzdött becsülettel a Baskonia – akiknél Vincent Poiriernek (19 pont, 15 lepattanó, 10/7 mezőnyből) ezúttal is óriási meccse volt – erőfeszítésüket nem koronázta siker. A harmadik negyed végén és a negyedik elején aztán megtört a jég, 65-62-nél a meccs során először átvették a vezetést a baszkok. Ez az állapot azonban nem bizonyult tartósnak, az utóbbi időben kisebb szerepet kapó és kissé formán kívül is játszó Nando De Colo (28/12 pont, 5 gólpassz) ugyanis hátára vette csapatát. A korábbi MVP a szezoncsúcsot jelentő 28 pontjából 14-et a záró felvonásban szerzett és győzelemre vezette csapatát, ami után már ismét az oroszok kezében van a párharc.

A Baskonia legjobb dobói: Poirier 19, Hilliard 13/9, Voigtmann 12/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 28/12, Higgins 11/3, Clyburn, Hines 10-10

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a CSZKA Moszkva javára