Euroliga: A Real elvette a Maccabi hazai veretlenségét

Utolsó csapatként a tel-aviviak is elvéreztek odahaza, nagy rangadót nyertek meg Llullék – még mindig a CSZKA uralja Moszkvát – Larkin most nem lett heti MVP, de vezérletével továbbra is robog a listavezető Efes – a Fener és a Milano is nagy hátrányból fordítva nyert – a Pana is közel állt ehhez, de komoly skalpot szerzett a Valencia

Alapszakasz, 22. forduló

FC Barcelona (spanyol, 16-6) – Zenit Szentpétervár (orosz, 7-15) 90-72

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Kuric 21/15, Delaney 21/12, Mirotic 15/9
A Zenit legjobb dobói: Albicy 16/12, Ayon 16

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Himki Moszkva (orosz, 9-13) – CSZKA Moszkva (orosz, 16-6) 69-78

Nem kérdés, hogy továbbra is a CSZKA uralja Moszkvát, a címvédő ugyanis dominálta a Himki elleni csatájuk újabb fejezetét. Alexej Shvedék (27/15 pont, 6 gólpassz) egészen pocsék formában vannak, egyre messzebb kerülnek a rájátszástól, a legutóbbi hét meccsükből hatot elveszítettek, és ehhez a mostanihoz sem sok közük volt. A Mike James (21/12 pont, 3 lepattanó), Johann Voigtmann (15/3 pont, 14 lepattanó) és az Euroliga történetének első kubai játékosa, Howard Sant-Roos (12/3 pont, 6 lepattanó, 5 labdaszerzés, 3 gólpassz) által húzott CSZKA a kezdeti bizonytalanság után ugyanis egyre nagyobb előnyt épített fel magának, 38-59-nél pedig már szakadéknyi távolság tátongott a városi riválisok között.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 27/15, Timma 12/9
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 21/12, Voigtmann 15/3, Hines 13, Sant-Roos 12/3

ALBA Berlin (német, 7-15) – Fenerbahce Beko (török, 10-12) 70-74

A helyét és szerepét egyre inkább megtaláló csereirányító, Leo Westermann (11/9 pont, 5 lepattanó, 3/3 tripla) mind a 11 pontját az utolsó 4 percben szerezte, így kvázi egymaga megnyerte a meccset a Fenerbahcénak az ALBA Berlin otthonában. Roppant fontos győzelem volt ez a törököknek, akik egyre inkább ott dörömbölnek a playoff-helyeken. Pedig a Fener szinte végig hátrányban játszott, az ALBA nagyon sokáig jobb volt náluk, Westermannra viszont nem volt válaszuk a germánoknak.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giedraitis 14/6, Nnoko 11, Hermannsson 10/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Szlukasz 16/6, Datome 15/9, Westermann 11/9, De Colo 10/3, Vesely 10

Olympiakosz (görög, 9-13) – KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 8-14) 80-70

Az Olympiakosz Jorgosz Printezisz nélkül is hozni tudta a közvetlen rivális Baskonia elleni meccsét, méghozzá különösebb izgalmak nélkül, végig vezetve. Printezisz hiányában Augustine Rubit (19/6 pont, 7 lepattanó, 2 blokk) és a frissen igazolt Octavius Ellis (11 pont, 7 lepattanó, 4/4 mezőnyből) léptek elő a magas posztokon, az elmúlt hetekben ligarekordokat döntögető Vaszilisz Szpanulisz (16/12 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó, 5/4 tripla) fiatalos lendülete pedig még mindig tart. Győzelmükkel a pireusziak megelőzték a baszkokat és tovább harcolnak a rájátszásba jutásért.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Rubit 19/6, Szpanulisz 16/12, Ellis 11, Milutinov 10
A Baskonia legjobb dobói: Stauskas 14/12, Shields 14/6, Shengelia 14/3

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 14-8) – Real Madrid (spanyol, 16-6) 77-81

A forduló rangadója a Maccabi-Real ütközet volt, a komoly múltra visszatekintő párharc a jelenben is óriási presztízzsel és téttel bír. A két riválist ugyanis mindössze egy győzelem választotta el egymástól, ami most már kettő, hiszen a madridiak a szezon során első csapatként be tudták venni a Menora Mivtachim Arenát, ahol eddig mindenki más elbukott. Egy kicsit így kettészakadni látszik a mezőny, hiszen a pályaelőnyt biztosító 2-4. helyeken továbbra is kéz a kézben menetel a Barca, CSZKA, Real sztártrió, lehagyva a most kikapó Maccabit és Panát. Ami ezt a meccset illeti, az első félidőben még az izraeliek vezettek, a másodikban viszont már a Real akarata érvényesült, akik ekkor már egyszer sem játszottak hátrányban és visszaverték a Maccabi minden hősies fordítási kísérletét. Anthony Randolph (19/9 pont, 7 lepattanó) pazarul tért vissza sérüléséből, és az ő jó játéka nagyon kellett a hármas vereségsorozatukat megszakító spanyolok sikeréhez, míg a Maccabiban egyedül Scottie Wilbekin (21/12 pont, 4 gólpassz, 3 lepattanó) jutott kétszámjegyű ponttermésig, ez pedig kevés volt a Real legyőzéséhez.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 21/12, Dorsey 9/6, Acy 9/3
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 19/9, Thompkins, Causeur 12-12, Campazzo 11/3, Tavares 11

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 8-14) – Zalgiris Kaunas (litván, 8-14) 74-79

A remekül játszó Lukas Lekavicius (21/6 pont) feltette a koronát az ASVEL elleni teljesítményére és utolsó perces triplájával megnyerte a meccset a Zalgirisnek az Astroballe-ban. A végig szoros találkozó a hajrában sem hazudtolta meg magát, és mikor úgy tűnt, hogy az ASVEL a maga javára tudja fordítani az eseményeket, akkor 74-73-nál jött Lekavicius és az utolsó csavar. A Zalgiris úgy tűnik gyenge szezonkezdete után rendezte sorait, és a sokáig sereghajtó tavalyelőtti bronzérmes így már újra a rájátszásért van versenyben.

Az ASVEL legjobb dobói: Taylor 15/9, Lighty 14/3, Maledon 13/3, Jean-Charles 12/3, Jekiri 11
A Zalgiris legjobb dobói: Lekavicius 21/6, Milaknis 12/6, Landale 12, Walkup 11/3

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 11-11) – FC Bayern München (német, 7-15) 79-78

A sírból hozta vissza a Milano a Bayern München elleni mérkőzését, a sokáig egyértelmű fölényben játszó bajorok ugyanis a meccs egy pontján már kereken 20 ponttal (40-60) is vezettek. Nagy közhely, ugyanakkor igaz, hogy egy meccs 40 percig tart, addig kell koncentrálni és erre nagyon jó példa ez a találkozó is. Az Olimpia játékosai ugyanis lépésről lépésre közelebb férkőztek vendégeikhez, majd a végjátékhoz közeledve már látótávolságon belülre kerültek és el is hitték, hogy itt még lehet keresnivalójuk. A fordítást jelentő kosaruk fél perccel a vége előtt született egy parádés leindításból, majd jó büntetőzéssel ki is végezték a leforrázott münchenieket, akik úgy tűnik bármilyen módon ki tudnak kapni ebben a szezonban.

A Milano legjobb dobói: Micov 16/12, Nedovics 13, Scola 10/3
A Bayern München legjobb dobói: Barthel 18, Djedovics 12, Monroe 10

Crvena Zvezda mts (szerb, 9-13) – Anadolu Efes (török, 19-3) 78-85

Az Efes a Crvena Zvezda otthonában is folytatta menetelését, a listavezető egy félidő alatt lerendezte a lényegi kérdéseket a szerb fővárosban (30-51). Shane Larkin (24/15 pont, 3 gólpassz) ezúttal is remekelt, ám „szégyenszemre mindössze 23 indexpontjával” zsinórban ötödször már nem tudott a forduló MVP-je lenni. Az Efes szerezte a meccs első 11 pontját, majd volt még egy 12-0-s rohamuk is a vendégeknek az első félidőben. De a Zvezda ezt követően sem adta fel és még igyekezett izgalmassá tenni az összecsapást, amiből egy teljesen vállalható vereség lett végül számukra.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Davidovac 15/6, Baron 14/6, Stimac 14, Punter 12/6
Az Efes legjobb dobói: Larkin 24/15, Singleton 13/9, Beaubois 11/9

Valencia Basket (spanyol, 11-11) – Panathinaikosz OPAP (görög, 13-9) 94-87

Későn kezdett hajrázni a Panathinaikosz a Valencia otthonában, így a spanyolok egy nagyon komoly és fontos sikert arattak és továbbra is a rájátszásba jutás lebeg a szemeik előtt. A Valencia már 16 ponttal is vezetett a negyedik negyedben (80-64), a Pana azonban egy 18-2-es rohammal kiegyenlített. Az utolsó percekre viszont a remeklő vezér, Nick Calathes (22/6 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés) kipontozódott, és bár a szintén kiváló Tyrese Rice (21/6 pont) próbálta tartani ugyan a Panát, ám a hazaiak a legjobbjuk, Bojan Dubljevics (19/3 pont, 7 lepattanó) főszereplésével visszaverték az athéni rohamokat és nem engedték kicsúszni a kezükből a győzelmet.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 19/3, Colom 14/9, Doornekamp 13/12
A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 22/6, Rice 21/6, Thomas 16/3