Euroliga: A Zenit is megtépázta az Olympiakoszt

Az ASVEL elleni nagy zakó után újabb kínos vereséget szenvedtek el a görögök, a Zenit Pireuszban jegyezte története első Euroliga-győzelmét – az Efes helyenként tavalyi önmagát idézve nyert Valenciában.

Alapszakasz, 3. forduló

FC Barcelona (spanyol, 3-0) – ALBA Berlin (német, 1-2) 103-84

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Higgins 22/12, Mirotic 18/12, Tomic 15
Az ALBA Berlin legjobb dobói: Giedraitis 17/9, Siva 12/6, Cavanaugh 11/6, Giffey 10/6

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Olympiakosz (görög, 1-2) – Zenit Szentpétervár (orosz, 1-2) 68-77 h.u.

Az első két meccs után úgy tűnt, hogy a Zenit egy kicsit kilóg az idei mezőnyből, mivel csak ideig-óráig voltak képesek a megfelelő szinten játszani. A szentpéterváriak azonban Gustavo Ayon (10 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz) visszatérésével csattanós választ adtak a kétkedőknek, ugyanis az Olympiakosz otthonában szerezték meg történetük első győzelmét az Euroligában. Az oroszoknak kétszer kellett megnyerniük ezt a meccset, de tartásukról tanúskodik, hogy ez sikerült nekik. A 12-0-s pireuszi kezdés sem szegte kedvüket, az első negyed végén már ők vezettek (19-20), a második félidőt pedig ők indították 10-0-val. Innentől kezdve már végig előnyben játszottak, és az utolsó percnek hatpontos vezetésről futottak neki (58-64). Ám ekkor nagyot hibázva két triplát is engedtek az Olympiakosznak, a rendes játékidőt Papanikolau nagy dobása mentette hosszabbításra. A túlóra során aztán ismét villant Ayon és a mezőny legjobbja, Mateusz Ponitka (18 pont, 5 lepattanó) is, így a Zenit újra előnybe került, amit most már meg is őrzött. Az Olympiakosz így a nyitófordulóban elszenvedett nagy ASVEL elleni zakó után újabb kínos fiaskót könyvelhetett el, ezek a vereségek nem nagyon férnek bele az egyre hányatottabb sorsú klub számára, ha valahogy be akarnak jutni a rájátszásba. Pozitívumot talán csak Nikola Milutinov (16 pont, 16 lepattanó) újabb remeklése és izmos dupla-duplája jelentett számukra.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Punter 16/6, Milutinov 16
A Zenit legjobb dobói: Ponitka 18, Renfroe 10/6, Ayon 10

Valencia Basket (spanyol, 0-3) – Anadolu Efes (török, 2-1) 78-83

A Zenithez hasonlóan a Valencia is két nagyarányú vereséggel kezdett, és az Efes elleni meccsükön ők is talpra álltak, de győzniük nem sikerült, így ők maradtak a mezőny egyetlen nyeretlen csapata. Pedig két és fél negyeden keresztül vezettek, ám az Efes egy 13-4-es rohanással fordított és összességében 30-17-re nyerte meg a harmadik játékrészt. Ekkor teljesen átkerült a törökök oldalára a momentum, akik a szezon során először játszottak teljes kerettel, és ez már hasonlított arra a produkciójukra, amivel tavaly egészen a döntőig meneteltek. Vaszilije Micics (15/3 pont, 12 gólpassz, 4 lepattanó, 2 labdaszerzés) ismét szórta a pontok mellett a gólpasszokat is, valamint Kruno Simon (19/3 pont, 5 lepattanó) és Alec Peters (15 pont, 7 lepattanó) is kitettek magukért, így Shane Larkintól (13/3 pont, 4 labdaszerzés) ezúttal nem kellett az extra. A Valenciában Bojan Dubljevics (22/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) nyújtott kiemelkedőt.

A Valencia legjobb dobói: Dubljevics 22/3, Van Rossom 14/6, Motum 11/3
Az Efes legjobb dobói: Simon 19/3, Micics 15/3, Peters 15, Larkin 13/3, Dunston 10