Euroliga: Az OAKA-ban lepte meg a Zalgiris a Panát

Hosszabbításban aratott történelmi sikert a Zalgiris a 17 pontos hátrányból felálló Pana ellen, a CSZKA pedig pisztolypárbajt nyert Las Palmason.

Alapszakasz, 4. forduló

Darüssafaka Tekfen (török, 1-3) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 2-2) 71-79

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Darüssafaka legjobb dobói: Eric 17, Kidd 10/3
A Barcelona legjobb dobói: Singleton 18/9, Tomic 17, Heurtel 13/3

Chris Singleton 18 pontja:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Panathinaikosz OPAP (görög, 2-2) – Zalgiris Kaunas (litván, 2-2) 83-87 h.u.

Fantasztikus meccset nyert meg a Zalgiris a Panathinaikosz vendégeként, ahol előbb 17 pontos hátrányból kapaszkodott vissza az athéni alakulat, majd a vendégek meg tudtak újulni és hosszabbítás után történetük során először győztesen hagyhatták el az OAKA-t. A litvánok egyértelműen kontrollálták a találkozót az első félidőben, majd lassan a Pana is eszmélt és szépen fokozatosan ledolgozták hátrányukat a Zöldek. Nick Calathes (22/9 pont, 5 gólpassz, 3 lepattanó) triplája után, 74-70-nél aztán már a Pana tűnt befutónak, ám Brandon Davies (18 pont, 4 lepattanó) ki tudott egyenlíteni, Calathes pedig elhibázta a győzelemért elengedett hármasát. Tette mindezt csapata vesztére, hiszen a hosszabbításban Davies továbbra is nagyon élt a palánkok alatt, és elsősorban az ő domináns játékának köszönhetően megcsípte a győzelmet a Zalgiris, ezzel egyben visszavágva a Panának a tavalyi, szintén hosszabbításos vereségért.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 22/9, Langford 13/3
A Zalgiris legjobb dobói: Davies 18, Walkup 14, White 13, Ulanovas 11/3, Wolters 10/3

Nick Calathes és Brandon Davies duettje:

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 1-3) – CSZKA Moszkva (orosz, 4-0) 91-106

Egy igazán élvezetes, sok pontot hozó és 35 percen át egészen szoros meccset játszott egymással a Gran Canaria és a CSZKA Moszkva, ahol végül nem borult a papírforma és veretlen maradt az orosz sztárcsapat. Nando De Colo (22/6 pont, 6 gólpassz, 4 labdaszerzés) a 22 pontjából 13-at az utolsó 11 percben szerezte, Alec Peters (15/15 pont, 5 lepattanó, 6/5 tripla) pedig 84-86 után kétszer is beköszönt távolról, nagy játékaikkal ők ketten voltak a CSZKA győzelmének fő letéteményesei. De a társak is szépen termeltek, illetve sokkal jobban megbecsülte a labdát a nagyszünet után a Moszkva, akik addig 12-szer eladták azt, és 55 pontot kaptak ez idő alatt.

A Gran Canaria legjobb dobói: Hannah 17/3, Strawberry 16/9, Evans 14/6
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 22/6, Higgins 17/9, Hunter 16, Peters 15/15, Clyburn 15, Rodriguez 11/9