Euroliga: Barovics és Crocker is csapata legjobbja volt

A playoff-üzemmódba kapcsolt CSZKA látványos meccsen győzte le a rossz kört záró Milanót – „régi ismerőseink” közül Filip Barovics az Olympiakosz, Tony Crocker pedig a Baskonia ellen remekelt, ám csapataik kikaptak – a pireusziak megszakították vereségsorozatukat, a baszkok pedig több klubrekordot is megdöntöttek

Alapszakasz, 25. forduló

Anadolu Efes (török, 16-9) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 15-10) 92-70

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Az Efes legjobb dobói: Larkin 37/18, Moerman 22/12, Micics 14/3, Simon 10/3
A Barcelona legjobb dobói: Hanga 14, Tomic 13

Shane Larkin elképesztő teljesítménye Hangáék ellen:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 20-5) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 13-12) 101-95

Egy igazán látványos, közönségszórakoztató meccset játszott egymással a CSZKA Moszkva és a Milano, amiben a szoros végeredmény ellenére nem volt benne, hogy az immár sorozatban hetedik meccsüket megnyerő oroszok kikapjanak. A CSZKA így egymeccsnyi közelségbe ért a listavezető Fenerhez, az Olimpiát viszont a játéknap során még az Olympiakosz és a Baskonia is utolérte, a Pana és a Maccabi pedig még egy nappal korábban közelebb férkőzött hozzájuk, nem volt tehát valami jó körük az olaszoknak. A vendégek nem tudtak mit kezdeni a CSZKA 20 támadólepattanójával, az első félidei 8/7-es triplázásával, illetve Othello Hunterral (19 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz, 12/9 mezőnyből) és Nando De Colóval (14/6 pont), akik a moszkvaiak 27 első negyedbeli pontjaiból 22-t szereztek. A folytatásban a többiek is sorra léptek elő a hazaiaktól, akik így roppant impresszív sikert arattak.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Hunter 19, Higgins 18/6, Clyburn 16, De Colo 14/6
A Milano legjobb dobói: Nedovics 16/12, Micov 16, Brooks 14/3, James 13/6, Nunnally 13

Othello Hunter a milánóiak felett repkedett:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 6-19) – Olympiakosz (görög, 13-12) 76-89

Nem hibázhatott, és nem is hibázott az Olympiakosz a Buducsnoszt otthonában, a pireusziak nem akarnak szégyenszemre lemaradni a rájátszásról. A görögök ezzel ötmeccses vereségsorozatukat szakították meg, méghozzá az ismét szinte hibátlanul és extra hasznosan játszó Nikola Milutinov (15 pont, 12 lepattanó, 7/6 mezőnyből), illetve a mezőny legeredményesebbje, Jorgosz Printezisz (19/3 pont) főszereplésével. A Buducsnosztban a Magyarországon több szezont is eltöltő Filip Barovics (13 pont, 6 lepattanó) volt az egyik legjobban teljesítő játékos.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Jackson 13/6, Barovics 13, Cole 10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Printezisz 19/3, Milutinov 15, Toupane 13/9, Vezenkov, Williams-Goss 12/6-12/6

Jorgosz Printezisz szépen termelt:

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 13-12) – Himki Moszkva (orosz, 9-16) 104-86

A Baskonia története egyik legjobb támadójátékát nyújtva zúzta szét a Himki Moszkvát a második félidőben, így immár holtversenyben a hatodik helyen tanyázik az idei Final Four házigazdája. Toko Shengelia hosszútávú sérülésekor elképzelhetetlen magasságnak tűnt ez a baszkok számára, míg az ellenfél Himki ezzel a vereséggel végleg kiszállt az idei playoff-versenyből. A Baskonia 31 gólpassza és a harmadik negyedben berámolt 38 pontja egyaránt klubrekordnak számít, az említett játékrészt 38-16 arányban nyerte meg a félidőben még hátrányban lévő (40-41) házigazda. A két magasember, Vincent Poirier (18 pont, 11 lepattanó, 11/8 mezőnyből) és a tripla-dupláról két hajszállal lemaradó Johann Voigtmann (16/3 pont, 9 lepattanó, 9 gólpassz, 9/7 mezőnyből) voltak a sok remekül teljesítő Baskonia-játékos közül is a legjobbak. A túloldalon egy másik régi ismerős, a hat triplát beszóró Tony Crocker (18/18 pont, 4 labdaszerzés, 3 lepattanó, 9/6 tripla) volt az egyik legüdébb színfolt.

A Baskonia legjobb dobói: Poirier 18, Voigtmann 16/3, Janning 13/9, Shields 13/3, Vildoza 12/6, Diop 11/3, Hilliard 10/3
A Himki Moszkva legjobb dobói: Thomas 19, Crocker 18/18, Shved 15/9