Euroliga: Bayern-bravúr és a zseniális De Colo

Míg a Maccabi ismét csak megrángatni tudta az oroszlán (ezúttal a CSZKA) bajszát, addig a Bayern egy egylabdás végjátékban el is kapta a Panát. A Darüssafaka nyerte az „alsóházi” derbit.

Alapszakasz, 2. forduló

Herbalife Gran Canaria (spanyol, 1-1) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 0-2) 87-86

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Gran Canaria legjobb dobói: Evans 19/3, Hannah 14/6, Strawberry 13, Tillie 13/6
A Barcelona legjobb dobói: Kuric 24/12, Tomic 18, Pangos 11/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Darüssafaka Tekfen (török, 1-1) – Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 0-2) 71-63

A szezont egyaránt vereséggel kezdő két „kiesőjelölt” közül a Darüssafaka tudott javítani, miután egy nem túl színvonalas, ám szoros meccsen végül jobbnak bizonyultak a Buducsnosztnál. Az első félidőben előbb a vendégek húztak el egy 14-0-s rohammal, majd a törökök fordítottak 19 megválaszolatlan pontot szerezve. A meccs második fele aztán már kiegyenlített volt, végül 62-62 után elsősorban a meccs legeredményesebbje, Zanis Peiners (15/3 pont, 4 gólpassz) jelentette a különbséget a Dacka javára.

A Darüssafaka legjobb dobói: Peiners 15/3, Kidd 12/3, Eric 10
A Buducsnoszt legjobb dobói: Gordics 11/6, Clark 11/3, Ivanovics 10/6

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 0-2) – CSZKA Moszkva (orosz, 2-0) 86-89

A Panathinaikosz elleni athéni vendégjáték után a CSZKA Moszkvával is „csak” egy nagyon jó meccset sikerült játszania a Maccabinak, hiába szolgáltak volna rá a győzelemre most is a tel-aviviak, ezúttal is vesztesen kellett elhagyniuk a pályát. Pedig csapatszinten ezúttal is remekül teljesítettek az izraeliek, ám egy igazi vezér kellett volna nekik a végjátékban, de Jeremy Pargo eleve hiányzott, Scottie Wilbekin (10/4 mezőnyből, 5 eladott labda) pedig betlizett és idő előtt ki is pontozódott ezúttal. Nem úgy a túloldalon az első félidőben már 19 pontnál járó, lényegében hibátlanul játszó Nando De Colo (27/12 pont, 5 gólpassz, 4 labdaszerzés, 3 lepattanó), aki mellé a többiek (Hines, Higgins, Clyburn, Hunter) is szépen felzárkóztak, így sikerült uralniuk a véghajrát is.

A Maccabi legjobb dobói: Caloiaro 21/9, Roll 15/9, Black 15, Kane 14/6, Wilbekin 10/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 27/12, Hines 14, Higgins 13/3, Clyburn 11/3, Hunter 10

Nando De Colo mesteri alakítása:

FC Bayern München (német, 1-1) – Panathinaikosz OPAP (görög, 1-1) 80-79

Azt követően, hogy múlt héten az Efes milyen simán verte őket az Audi Dome-ban, nem kis meglepetésre a Bayern München le tudta győzni a Panathinaikoszt. A végig nagyon szoros meccs utolsó előtti percében megléptek a bajorok 76-70-ra, ám Keith Langford nagy játékokkal és hibátlan büntetőzéssel visszahozta a Panát egyetlen pontra. 5 másodperccel a vége előtt Devin Booker ráadásul kihagyta mindkét büntetőjét, ám Langford nem kapta meg az esélyt a győztes dobásra, mert a hajrában előlépő Vladimir Lucsics (11 pont, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) szemfülesen elcsente a passzt, ami a korábbi kétszeres pontkirály felé ment, így a Bayern nagy skalpot szerzett.

A Bayern München legjobb dobói: Djedovics 19/6, Barthel 12, Lucsics, Booker 11-11, Koponen 10/6
A Panathinaikosz legjobb dobói: Langford 18/6, Mitoglu 10