Euroliga: Csak nevében volt rangadó a Real-Pana

Lesimázta a címvédő a gyengélkedő görögöket – a Milano egy félig már megnyert meccset engedett ki a kezéből – a Zalgiris kicentizte a Darüssafaka elleni kötelezőt – Shvedék nélkül egy félidőt bírt a Himki Tel-Avivban

Alapszakasz, 13. forduló

Darüssafaka Tekfen (török, 1-12) – Zalgiris Kaunas (litván, 6-7) 71-75

Hiába játszott egészen jól a ligautolsó Darüssafaka a Zalgiris ellen, a törököknek már szerencséjük sincs, hajszálon múlott csupán ez a vereségük. A hazaiak a meccs nagy részében vezettek, ám a litvánok az utolsó percben Leo Westermann (12/3 pont) révén 71-70-nél bedobták a vezetést jelentő triplát, majd az ismét kiváló Brandon Davies (17 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) megszerezte a labdát a hazaiak legeredményesebbjétől, Ray McCallumtól (17/12 pont, 3 gólpassz), így a vendégek behúzták a számukra oly fontos győzelmet.

A Darüssafaka legjobb dobói: McCallum 17/12, Diebler 12/9, Brown 11/9
A Zalgiris legjobb dobói: Davies 17, Westermann 12/3, Grigonis 10/6, White 10/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 4-9) – Himki Moszkva (orosz, 4-9) 79-63

Egy félidőt bírt az ismét Alexej Shved és Anthony Gill nélkül pályára lépő Himki Moszkva a Maccabi otthonában. Az oroszoknak ha nem lett volna elég a két vezérük hiánya, még egészen pocsékul is dobták a triplákat (24/6, 25%), pedig általában éppen ez a fő fegyverük, ami nélkül jelen állapotukban nem nagyon tudnak meccset nyerni, főleg nem idegenben. A Maccabi egyik nyerőembere a padról X-faktorként beszálló Kendrick Ray (17/12 pont, 4/4 tripla) volt.

A Maccabi legjobb dobói: Ray 17/12, Wilbekin 14/6, Roll 10/6
A Himki Moszkva legjobb dobói: Mickey 15, Vjalcev 11/6, Crocker 11

Kendrick Ray kiváló beszállója:

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 6-7) – FC Bayern München (német, 7-6) 78-80

Nagyon jó meccset játszott egymással a Milano és a Bayern München, ahol már-már az olaszok tűntek befutónak a hajrában, a bajorok azonban elcsenték az oly fontos győzelmet. A két gárda ugyanolyan mérleggel állt egymás mellett a tabellán a forduló előtt, és ennek megfelelően nagyon szoros meccset is játszottak egymással. Egy perccel a vége előtt aztán a visszatérő Nemanja Nedovics (11/6 pont, 3 gólpassz) triplájával 78-74-re lépett meg a Milano, akik ekkor talán egy kicsit már el is hitték, hogy ez a meccs zsebben van számukra. Ez hiba volt, így a Bayern egy gyors duplával közelebb jött, majd az ismét fantasztikusan játszó Derrick Williams (21/3 pont, 6 lepattanó) egy 2+1-es játékkal átbillentette a mérleg nyelvét a németek oldalára. Az egyébként ezúttal is nagyon jól játszó Mike James (17/6 pont, 8 gólpassz, 6 lepattanó) több kritikus hibát is vétett a végjátékban, ha úgy tetszik ő lett a negatív hős, hiszen több rossz dobást is vállalt, ő ütötte be az ominózus faultot Williamsen, illetve a hosszabbításért feltett közelit is elhibázta. A Milano tehát kikapott, ez pedig immár sorozatban az ötödik veresége volt a szezont ígéretesen kezdő, ráadásul szórakoztatóan is játszó taljánoknak.

A Milano legjobb dobói: James 17/6, Micov 16/3, Gudaitis 13, Nedovics 11/6
A Bayern München legjobb dobói: Williams 21/3, Koponen 13/9, Radosevic, Jovics 10-10

Derrick Williams ismét nyerőember volt:

Real Madrid (spanyol, 11-2) – Panathinaikosz OPAP (görög, 6-7) 89-68

Újabb lehangoló teljesítményt nyújtott a Panathinaikosz a Real Madrid vendégeként, a címvédő pedig – ahogy tőlük főleg hazai pályán megszokhattuk – „csak” hozta a saját jól bevált gördülékeny játékát. Így a tavalyi egyik negyeddöntős párharc visszavágója nem lett igazi rangadó, a Real nagyon simán tartotta otthon a két pontot. 11-2-nél Xavi Pascul már kérhette is ki első idejét, de ez nem sokat segített, nemsokára már kereken 20 pont volt a csapatok között (32-12). Elsősorban Keith Langford (20/6 pont) és Nick Calathes (17/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) igyekeztek közelebb hozni a Panát, ez egészen 5 pontig sikerült is, utána viszont egy újabb nagy, 13-0-s rohammal húzott el és biztosan nyert a Real.

A Real Madrid legjobb dobói: Causeur 14/6, Campazzo 13/3, Tavares 11
A Panathinaikosz legjobb dobói: Langford 20/6, Calathes 17/3