Euroliga: De Colót és a Fenert is túlélte a CSZKA

Súlyos sérülése után Clyburn ismét MVP formában játszik, a Moszkva hosszabbításban nyerte meg a Fener elleni rangadót – megvan az Efes és a Real első sikere – egyedüliként tudott 3-0-val rajtolni és nagy meglepetésre vezeti a bajnokságot a Zalgiris – az Olympiakosz a Milanót, a Bayern pedig a Maccabit tréfálta meg

Alapszakasz, 3. forduló

Valencia Basket (spanyol, 2-1) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 2-1) 66-71

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Valencia legjobb dobói: Kalinics 13/6, Dubljevics 13/3
A Barcelona legjobb dobói: Smits 15/9, Calathes 14, Abrines 11/9, Davies 11, Higgins 10/3

Crvena Zvezda mts (szerb, 1-2) – Zalgiris Kaunas (litván, 3-0) 69-75

A Zalgiris szépen csendben 3-0-val kezdte a szezont, hiszen az Olympiakosz és a Himki után a Zvezda otthonából is győzelemmel távozott. Az eddig ráadásul kizárólag idegenben pályára lépő litvánok a negyedik negyed első 7 percében mindössze 2 pontot engedélyeztek a belgrádiaknak, ekkor megtörve az addig szoros meccs menetét. A kispadról érkező Lukas Lekavicius (16/6 pont, 4 gólpassz) vitte a prímet a Zalgirisnél, de a koronavírus fertőzése miatt mindössze egy meccset kihagyó Joffrey Lauvergne (12 pont, 8 lepattanó) is jól tért vissza a parkettre.

A Crvena Zvezda legjobb dobói: Loyd 19/9, Walden, Davidovc 11/3-11/3
A Zalgiris legjobb dobói: Lekavicius 16/6, Lauvergne 12

ALBA Berlin (német, 0-3) – Anadolu Efes (török, 1-2) 72-93

A gyenge kezdése után kissé felpaprikázott, továbbra is Shane Larkin nélkül felálló Efes ideális ellenféllel találta magát szemben a javításhoz a szintén bukdácsoló ALBA Berlin személyében. Tibor Pleiss (23 pont, 6 lepattanó, 10/8 mezőnyből) hatékony játékával és Vaszilije Micics (13/3 pont, 13 gólpassz) dupla-duplájával a főszerepben az Efes lényegében már a kirobbanó, 16-3-as kezdésével eldöntötte a két pont sorsát.

Az ALBA Berlin legjobb dobói: Eriksson 13/9, Giffey 12/6
Az Efes legjobb dobói: Pleiss 23, Micics 13/3, Dunston 13, Simon, Singleton 10/6-10/6

Olympiakosz Pireusz (görög, 2-1) – AX Armani Exchange Milano (olasz, 2-1) 86-75

Az Olympiakosz a nyáron visszatérő Kosztasz Szlukasz (17/6 pont, 11 gólpassz) és az ismét betonbiztos Jorgosz Printezisz (16/3 pont, 4 lepattanó, 9/7 mezőnyből) vezetésével legyőzte a Milanót. A roppant erős kerettel bíró és a szezont kiválóan kezdő Olimpia számított inkább talán a meccs esélyesének, és jól is kezdtek az olaszok, ám a nagyszünet után robbantottak a pireusziak és a 27-16-ra megnyert harmadik negyedükkel megváltoztatták a meccs képét.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szlukasz 17/6, Printezisz 16/3, Harrison 16/12, McKissic 10/3
A Milano legjobb dobói: Rodriguez 18/12, Roll 16/12, LeDay 10/3

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 1-2) – FC Bayern München (német, 2-1) 82-85

Scottie Wilbekin (27/12 pont, 7 gólpassz) és a Maccabi kevés volt Vladimir Lucsics (26/12 pont, 8/7 mezőnyből) és a Bayern ellen, így a bajorok a forduló meglepetését okozva ellopták a győzelmet Tel-Avivból. Meglepő, ám messze nem érdemtelen a müncheniek sikere, akik az első negyed végétől egészen a lefújásig vezettek és az utolsó percekben sem remegtek meg.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 27/12, Zizic 19
A Bayern München legjobb dobói: Lucsics 26/12, Zipser 16/9, Reynolds 14, Baldwin 13

Fenerbahce Beko (török, 2-1) – CSZKA Moszkva (orosz, 2-1) 77-78 h.u.

A Fener és a CSZKA rangadója mindvégig szoros, a második negyedtől kezdve pedig már élvezhető is volt, az egylabdás, hosszabbításba torkolló derbi végén az oroszok örülhettek. Az addig kiválóan játszó és sokszor tarthatatlannak bizonyuló Nando De Colo (21/3 pont, 6 lepattanó) a második technikaija után kiszállt a rendes játékidő utolsó percében, így a túloldal klasszisa, Will Clyburn (26/12 pont, 6 lepattanó) lopta el a showt. A súlyos sérülésből visszatérő korábbi Final Four MVP már a múlt héten is remekelt, most pedig erre is rátett még egy lapáttal és megmentette csapatát, különösen a végén amit csak lehet elrontó csapattársát, Mike Jamest. Clyburn többek között a rendes játékidő végén egy nagy triplával egalizált, a hosszabbításban pedig 77-75-nél egy 2+1-es játékkal megszerezte a győzelmet az oroszoknak. Így De Colo mellett Jarrell Eddie (18/18 pont, 4 lepattanó, 6/6 tripla) pazar dobóteljesítménye is mehetett a levesbe, a törökök pedig bosszankodhatnak, rossz döntéseiknek köszönhetően többször is hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból.

A Fenerbahce legjobb dobói: De Colo 21/3, Eddie 18/18, Brown 16/6, Vesely 11
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 26/12, James 14/6

Real Madrid (spanyol, 1-2) – Himki Moszkva (orosz, 0-3) 94-85

Az Efeshez hasonlóan a Real Madrid is megszerezte első győzelmét, az ezer sebből vérző, mindössze 8 játékossal érkező Himki amennyire lehet tartotta magát, de a bravúrra nem volt esélye. Pablo Lasóra még sok feladat vár, hogy egy igazán egységes csapatot varázsoljon játékosaiból, ám az első két forduló mély csalódása után most már láthattunk tőlük biztató jeleket. Ahogy a jó teljesítménnyel sokszor adós maradó Sergio Llulltól (21/9 pont, 4/3 tripla) és Nicolas Laprovittolától (19/15 pont, 7 gólpassz, 7/5 tripla) is érkezett egy-egy remek meccs ezúttal.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 21/9, Laprovittola 19/15, Thompkins 18/6, Tavares 11
A Himki Moszkva legjobb dobói: Booker 22/3, Zajcev 21/3, Jerebko 18/3, Odinokov 11/6

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 0-2) – Panathinaikosz OPAP (görög, 1-1)

Elmaradt, mert az ASVEL nem tudott legalább 8 játékossal kiállni a számos pozitív koronavírus esete miatt. (Jelen állás szerint valószínűleg egy későbbi időpontban megrendezik a mérkőzést, mégsem lesz 0-20 a végeredmény.)

TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 1-1) – Zenit Szentpétervár (orosz, 2-0)

Elmaradt, mert a Zenit nem tudott legalább 8 játékossal kiállni a számos pozitív koronavírus esete miatt. (Jelen állás szerint valószínűleg egy későbbi időpontban megrendezik a mérkőzést, mégsem lesz 0-20 a végeredmény.)