A görög sztárcsapat ezúttal a Shved nélküli Himkitől kapott ki – a nagy rivális Olympiakosz LeDay történelmi teljesítményével hozta a kötelezőt – az Efes ismét meggyőző játékkal aratott sikert

FC Barcelona Lassa (spanyol, 6-4) – Fenerbahce (török, 9-1) 65-84

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Hanga 16/3, Kuric 10/6
A Fenerbahce legjobb dobói: Dixon 16/9, Gudurics 13/6, Datome 11/3, Vesely 11, Melli 10/6

Bobby Dixon húzta a Fener szekerét:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Himki Moszkva (orosz, 4-6) – Panathinaikosz OPAP (görög, 5-5) 76-68

Alexej Shved játékára sérülés miatt körülbelül egy hónapig nem számíthat a Himki Moszkva, az oroszok azonban legnagyobb sztárjuk nélkül is hozni tudták a Panathinaikosz elleni fellépésüket. Ez már zsinórban a harmadik győzelme volt a szezont balszerencsés vereségek sorával kezdő Himkinek, míg a Pana az ezúttal -4-es indexet összehozó Nick Calathesszel (2 pont, 9/1 mezőnyből) az élen teljesen formán kívül van az utóbbi időben. A moszkvaiak győzelmét az a harmadik negyedbeli 9 perces szakasz alapozta meg, mikor mindössze 4 pontot engedélyeztek a görögöknek. Shved hiányában Anthony Gill (21 pont, 5 lepattanó, 9/8 dupla) és Charles Jenkins (12/6 pont, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés) léptek elő vezérré a Himkiben.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Gill 21, Mickey 14/3, Jenkins 12/6
A Panathinaikosz legjobb dobói: Gist 19/3, Langford 17/6, Lojeski 13/6

Anthony Gill idei legjobb meccsét játszotta:

Anadolu Efes (török, 8-2) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 3-7) 96-85

A Baskonia elleni siker már sorozatban az ötödik győzelme volt az Efesnek, a törökök egy újabb masszív performanszt tettek le tegnap az asztalra. Jó ismerősök találkoztak egymással, hiszen az egyik oldalról Beaubois, Pleiss és Larkin, a másikról pedig Granger, Janning és Perasovic mester álltak korábban a jelenlegi ellenfél alkalmazásában. A törökök a meccs nagy részében vezettek, és bár a baszkok igyekeztek tartani magukat, de fordítaniuk nem sikerült. Az Efes sikere ismét nagybetűs csapatmunka volt, hat kék-fehér mezes játékos is eljutott 10 pont fölé.

Az Efes legjobb dobói: Micics, Motum 16/6-16/6, Beaubois 14/9, Balbay 11/3, Moerman 10/6, Dunston 10
A Baskonia legjobb dobói: Janning 20/15, Voigtmann 15/9, Hilliard 15/3, Granger 10/6

Olympiakosz (görög, 6-4) – Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 2-8) 92-70

Gond nélkül hozta az Olympiakosz a Buducsnoszt elleni kötelezőt, ráadásul mindezt egy óriási egyéni teljesítménnyel fűszerezve, ami Zach LeDay (28/6 pont, 8 lepattanó) nevéhez fűződik. Az amerikai mindössze 21 percnyi játékkal jutott el 42-es indexmutatóig, ennyit eddig egyetlen pireuszi játékos sem ért el az Euroligában. LeDay volt a vezére az Olympiakosz erős harmadik negyedének, amit a hazaiak 32-14 arányban nyertek meg a montenegróiak ellen.

Az Olympiakosz legjobb dobói: LeDay 28/6, Szpanulisz 17/3, Printezisz 11/3, Milutinov 10
A Buducsnoszt legjobb dobói: Clark 15/3, Gordics 14/6, Jackson 12/6