Euroliga: Errick McCollum új színt hozott a Himkihez

A Barcelona hatalmas hajrával verte a Baskoniát - a Zalgiris Marius Grigonis karriercsúcsával győzött az ASVEL otthonában - a CSZKA a Valenciát múlta felül - idegenben győzött a Fener és a visszatérő Shane Larkin vezetésével az Efes is, amelynél Bryant Dunston Euroliga-történelmet írt - a Real gálázott a Bayern ellen - Errick McCollum győzelmet érő teljesítménnyel kezdett, a Himki megszerezte első sikerét az idei kiírásban.

Alapszakasz, 6. forduló

TD Systems Baskonia Vitoria-Gasteiz (spanyol, 2-2) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 5-1) 71-72

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

LDLC ASVEL Villeurbanne (francia, 0-3) – Zalgiris Kaunas (litván, 5-1) 74-83

Közel 3 hét után léphetett pályára ismét a karanténból kiszabaduló ASVEL, és Tony Parker csapata bár nem állt messze tőle, végül mégsem tudott meglepetést okozni az egyik éllovas, a Zalgiris ellen. A még mindig foghíjas gallok a nagyszünethez közeledve még 13 ponttal vezettek (49-36), ám a második félidőre elfáradtak és ekkor már csak 24 pontra voltak képesek az első 20 percben termelt 50-hez képest. A Zalgiris ezzel párhuzamosan lendült egyre jobban játékba és Marius Grigonis (25/6 pont) karriercsúcsával újabb győzelmet ünnepelhetett.

Az ASVEL legjobb dobói: Kahudi 18/12, Yabusele 17/9, Lighty 16, Lacombe 10/3
A Zalgiris legjobb dobói: Grigonis 25/6, Lekavicius 13/3, Walkup 11/3

CSZKA Moszkva (orosz, 3-3) – Valencia Basket (spanyol, 3-2) 84-75

Nagyon fontos és értékes győzelmet aratott a CSZKA Moszkva a Valencia felett, így az Itudisz-csapat nem engedte még lejjebb szakítani magát többek között a mostani riválisával szemben. A második negyedben 15 pontot berámoló Mike James (17/6 pont, 5 gólpassz) főszereplésével húzott el a CSZKA, akik ezt követően kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva visszavertek minden hispán fordítási kísérletet.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: James 17/6, Clyburn 15/6, Hilliard 12/6, Voigtmann 11/6, Shengelia 10
A Valencia legjobb dobói: Kalinics 15, Labeyrie 10/6

Maccabi Playtika Tel-Aviv (izraeli, 2-4) – Fenerbahce Beko (török, 3-3) 65-75

A két, nem túl jól kezdő sárga-kék csapat, a Maccabi és a Fenerbahce összecsapásából a törökök kerültek ki győztesen és ők javították 3-3-ra a mérlegüket ellenfelükkel szemben. Pedig az izraeliek kezdtek sokkal jobban (13-4), ám a legszebb napjait idéző Bobby Dixon, alias Ali Muhammed (17/15 pont, 6/5 tripla) rögtön a pályára lépésekor új életet lehelt a Fenerbe és kiegyenlítetté tette az összecsapás. A negyedik negyed elején aztán ismét betaláltak kintről és elhúztak 11 ponttal az isztambuliak (58-69), erre pedig nem volt válasza a Maccabinak, akiknél csak Scottie Wilbekin (23/6 pont) tudott kiemelkedőt nyújtani, ez pedig most kevés volt.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 23/6, Zizic 11, Jones 10
A Fenerbahce legjobb dobói: Muhammed 17/15, De Colo 13, Eddie 11/9

Real Madrid (spanyol, 2-4) – FC Bayern München (német, 4-2) 100-82

Ha a szezon előtt tippelni kellett volna, hogy a Real Madrid és a Bayern München közül melyik fog 4-1-gyel illetve 1-4-gyel kezdeni, akkor biztosan nem erre a felállásra fogadtunk volna. A meccs esélyese azért ennek ellenére sem a vendégcsapat volt, akik ráadásul már az elején elveszítették a vezetőedzőjüket, miután Andrea Trinchieri mindössze 3 perc alatt begyűjtött 2 technikaijával kiállíttatta magát. A Real viszont végre jól játszott, ha Jaycee Carrollnak (19/6 pont) úgy megy a dobás, mint ezúttal, akkor általában sok gondjuk nincs. A Bayern igyekezett szorossá tenni a találkozót, de ezen napon nem lehetett más a vége, mint Real-siker. Nagy kérdés viszont, hogy Llulléktól ez ismét csak egy fellángolás volt, vagy pedig végre ráléptek a helyes úta.

A Real Madrid legjobb dobói: Carroll 19/6, Thompkins 16/3, Llull 14/9, Randolph 13/3, Abalde 10
A Bayern München legjobb dobói: Baldwin 18/6, Reynolds 15/3

Himki Moszkva (orosz, 1-5) – Crvena zvezda mts (szerb, 2-3) 83-77

A Himki megszerezte első győzelmét az idei kiírásban, miután három negyedig gyakorlatilag fej-fej mellett haladt a két fél - a hazaiak 8-1-es kezdésénél volt a legnagyobb a különbség az első 30 percben. A negyedik negyedben aztán a nemrég igazolt, idei első EL-meccsét játszó, összesen 23 pontig jutó Errick McCollum vezetésével meglépett ellenfelétől a moszkvai gárda, és be is gyűjtötte első idei sikerét. A hazaiaknál Alekszej Shved (15 pont, 12 gólpassz) és Jordan Mickey (11 pont, 11 pattanó) is dupla-dupláztak, az amerikai magasember még 5 blokkot is betett a közösbe. A zvezdánál Jordan Loyd volt a legeredményesebb 18 ponttal, de nem volt átütőerő a szerbekben, amikor igazán kellett volna - ettől függetlenül sokáig teljesen egyenrangú ellenfelek voltak így is.

A Himki Moszkva legjobb dobói: McCollum 23/12, Shved 15/7, Mickey 11.
A Crvena zvezda legjobb dobói: Loyd 18/3, O'Bryant 14/9, Walden 11/9.

Olympiakosz Pireusz (görög, 3-3) – Anadolu Efes (török, 2-3) 79-84

Az Efes a visszatérő Shane Larkin, a 21 pontos, 7 gólpasszos Vaszilije Micics és a Larkinhoz hasonlóan 15 ponttal záró Rodrigue Beaubois vezetésével gyakorlatilag végig vezetett az első félidőben - volt már 12 pont is az előnye, de 20 perc után csak 6 pont volt a különbség (38-44). A fordulás után Shaquille McKissic révén futott egy 9-0-t az Olympiakosz, így fordított, a törökök azonban gyorsan reagáltak, és megint 10 pont fölötti előnyt alakítottak ki a negyedik negyed elejére (63-75). Innen még megpróbált visszajönni a vendéglátó, de már nem tudta igazán szorossá tenni a mérkőzést - 75-78-nál Larkin dobott egy ziccert, ezzel lezárta a lényegi kérdéseket. A vendégeknél Bryant Dunston mérföldkőhöz érkezett: az Euroliga történetének legjobb blokkolója lett az első sapkájával, amit ezen a meccsen kiosztott.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Martin 11, Szlukasz 10/3, McKissic 10.
Az Efes legjobb dobói: Micics 20/6, Larkin 15/9, Beaubois 15/9.

AX Armani Exchange Milano (olasz, 3-1) – ALBA Berlin (német, 1-3)

Elhalasztva, az ALBA nem tudott legalább 8 játékossal kiállni a mérkőzésre.

Zenit Szentpétervár (orosz, 2-0) – Panathinaikosz OPAP (görög, 2-2)

Elhalasztva, a Panathinaikosz játékosai hatósági karanténba kerültek.