Euroliga: Hatalmas fordítások és Reyes rekordja

Immár Felipe Reyes játszotta a legtöbb meccset az Euroliga történetében – csapata 18 pontos hátrányból fordítva, Mike James 35 pontos karriercsúcsa ellenére verte a Milanót – a Pana 23 pontos vezetést adott le a Baskonia ellen, mégis övé lett a létfontosságú győzelem – a Zalgiris szintén nagyot hajrázva magával rántotta a Maccabit – a Dacka és a Himki gálameccset játszottak egymással

Alapszakasz, 27. forduló

Darüssafaka Tekfen (török, 4-23) – Himki Moszkva (orosz, 9-18) 91-85

A Darüssafaka és a Himki Moszkva egy igazán látványos tét nélküli mérkőzést játszottak egymással, aminek a végén a törökök megszerezték szezonbeli negyedik sikerüket. A Himki kezdett jobban, majd egy 16-0-s rohammal fordította a Dacka, ami után ugyan volt még, hogy az oroszok vezettek, ám végül Michael Eric (22 pont, 15 lepattanó, 12/10 mezőnyből) palánk alatti dominanciájával behúzta a meccset a házigazda. Eric mellett Jeremy Evans (20 pont, 8 lepattanó) és Toney Douglas (20/9 pont, 6 gólpassz, 4 lepattanó) is remekelt a Dackában, a Himkiben pedig Alexej Shved (31/18 pont, 4 lepattanó) és Jordan Mickey (22/6 pont, 4 lepattanó, 3 labdaszerzés, 11/10 mezőnyből) hozott extra számokat.

A Darüssafaka legjobb dobói: Eric 22, Douglas 20/9, Evans 20
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 31/15, Mickey 22/6

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Panathinaikosz OPAP (görög, 14-13) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 14-13) 72-70

Sean Kilpatrick (14/9 pont) és DeShaun Thomas (16/3 pont, 5 lepattanó) megmentették egy hatalmas blamától a Panathinaikoszt, így a görögök hosszú idő után ismét pozitív mérleggel állnak és beérték a tabellán a jelenlegi ellenfelükön kívül a Milanót is. A legutóbbi öt meccsét megnyerő Pana óriási elánnal kezdte ezt a mérkőzést is, 13-0 után már 21-2-re is vezettek a görögök, miután 8 percet kellett várni a Baskonia első mezőnykosarára. A harmadik negyed elején, 56-33-nál aztán kialakult a meccsen a legnagyobb különbség is a hazaiak javára, innentől azonban váratlan események sora következett be. A leforrázott Baskonia valahonnan nagy erőt merített és elkezdett felzárkózni, míg a Pana teljesen szétesett, így egy valószínűtlenül nagy, 28-2-es rohanást bemutatva fordítottak a baszkok. Az athéniak azonban a fent említett két játékos, illetve természetesen Nick Calathes (11/3 pont, 12 gólpassz, 6 lepattanó, 4 labdaszerzés) főszereplésével nem hagyták kiénekelni a sajtot a szájukból és behúzták ezt a számukra létfontosságú győzelmet. Azt viszont sajnálhatják, hogy egymás elleni összevetésben jobb maradt az odahaza 9-cel nyerő Baskonia, a legvégén akár még ez is dönthet a rájátszásba jutás sorsáról.

A Panathinaikosz legjobb dobói: Thomas 16/3, Kilpatrick 14/9, Calathes 11/3, Papajannisz 10
A Baskonia legjobb dobói: Shields 13/3, Huertas 13, Hilliard 12/6, Vildoza 11/9, Poirier 10

Calathes, Thomas és Kilpatrick megmentették a Panát:

Maccabi FOX Tel-Aviv (izraeli, 12-15) – Zalgiris Kaunas (litván, 12-15) 83-85

Amit a Baskonia csak majdnem tudott megcsinálni az OAKA-ban, azt a Zalgiris véghez is vitte a Maccabi otthonában, hiszen a szinte végig hátrányban játszó litvánok az utolsó 4 percet 18-7-re megnyerve fordítottak Tel-Avivban és jó eséllyel magukkal rántották vendéglátóikat. A Maccabi a legnagyobb vezetését 52-39-nél regisztrálhatta, és előnye egészen az utolsó percekig ki is tartott, a legvégéig azonban nem. A rengeteg, Euroliga-szezoncsúcsot jelentő 22 eladott labda megbosszulta magát, a Zalgirisnél viszont feljavult a sokáig pocsék triplázás, Brandon Davies (12 pont, 6 lepattanó) pedig 10 pontot termelt a végjátékban, így a kaunasiak alaposan elszomorították Wilbekinéket.

A Maccabi legjobb dobói: Wilbekin 18/9, Black 18, Zoosman 10/6
A Zalgiris legjobb dobói: Westerman 16/6, Walkup 14/3, Grigonis 12/3, Davies 12, White 11/3

Westermann megmozdulásai:

Real Madrid (spanyol, 21-6) – AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 14-13) 92-89

Pazar meccset játszott egymással a Real Madrid és a Milano, amit végül a spanyolok tudtak megnyerni, így az olaszok ugyanolyan mérleggel állnak jelenleg a Panával, a Baskoniával és az Olympiakosszal a 6-9. helyeken, és közülük az egyik a rövidet húzva lemarad majd a rájátszásról. Pedig az Olimpia játékosai kézzel fogható közelségben voltak a bravúrhoz, főleg mikor az első negyedben már 17 pontot berámoló, végül egészen 35 egységnyi karriercsúcsig jutó Mike James (35/12 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével az első 9 mezőnykísérletüket egyaránt a gyűrűbe juttatták, majd már 40-22-re is vezettek. Ezt követően aztán kezdtek kihűlni a milánói kezek, a Real védekezése is szorosabb lett, így a címvédő egész szépen ledolgozta hátrányát a nagyszünetig (50-56), majd fordulás után a 12-4-es kezdésük már a vezetést jelentette számukra. Sergio Llull (14/12 pont, 4 gólpassz) vezetésével 73-65-nél úgy tűnt, hogy megtöri a Real a Milanót, ám a negyed végén már újra a vendégek vezettek, és elsősorban James révén egylabdás meccset sikerült csinálniuk a találkozóból. 92-89 után azonban három támadást is elrontottak az olaszok, így a Real 18 pontos hátrányból fordítva bezsebelte a győzelmet. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Felipe Reyes a 342. Euroliga-meccsén lépett pályára, átadva ezzel egy másik spanyol ikon, Juan Carlos Navarro rekordját a múltnak.

A Real Madrid legjobb dobói: Llull 14/12, Randolph 13/6, Ayon 11
A Milano legjobb dobói: James 35/12, Nunnally 16/12, Nedovics 16/6