Euroliga: Ismét egy labda döntött a CSZKA meccsén

A Pana elleni fájó veresége után Higgins kosarával Hangáék legnagyobb riválisa ellen javított a moszkvai sztárcsapat – az Olympiakosz Szpanulisz nélkül is magabiztosan nyerte meg a Bayern elleni létfontosságú meccsét – a Fener alaposan megszenvedett a Buducsnoszttal

Alapszakasz, 27. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 16-11) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 7-20) 93-64

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Pangos 19/15, Singleton 16/12, Kuric 14/12, Ribas 12/12, Smits 10/6
A Gran Canaria legjobb dobói: Strawberry 15/9, Pauli 13/3, Wiley 11

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Anadolu Efes (török, 17-10) – CSZKA Moszkva (orosz, 21-6) 78-80

Hiába vezetett szinte végig az Efes ellen a CSZKA Moszkva, az oroszoknak ismét egy egylabdás meccset kellett vívniuk. Ám a Pana elleni legutóbbi vereség után ezúttal egy elsősorban lélektanilag fontos győzelemnek örülhettek a moszkvaiak, miután a kiválóan játszó Cory Higgins (19/3 pont, 5 gólpassz) 1,9 másodperccel a vége előtt megnyerte a meccset övéinek. Az Efest is dicséret illeti, hiszen nyerniük ugyan nem sikerült, de a hazaiak többször is visszajöttek nagyobb hátrányból, utoljára 63-72-ről, aminek köszönhetően egálról kezdhették az utolsó percet. A találkozó egyik csemegéje volt a két remekül védekező, és ezúttal támadásban is villogó center, Bryant Dunston (19 pont, 9 lepattanó, 10/8 mezőnyből) és Kyle Hines (15 pont, 3 blokk, 3 lepattanó, 7/7 mezőnyből) párharca.

Az Efes legjobb dobói: Dunston 19, Simon 13/9, Larkin 11/9
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Higgins 19/3, Hines 15, Clyburn 10

Dunston és Higgins voltak csapataik legeredményesebbjei:

Fenerbahce Beko (török, 23-4) – Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 6-21) 76-67

Igencsak nyögvenyelősen, de a Buducsnoszt elleni kötelezőt is hozta a Fenerbahce, így a listavezető törökök továbbra is két meccs fórral utazhatnak a csütörtöki CSZKA elleni szuperrangadóra. Az idegenben nyeretlen podgoricaiak alaposan megrángatták az oroszlán bajszát, hiszen előbb egy 20-7-es rohammal átvették a vezetést az első félidőben, majd Earl Clark (20/3 pont, 5 lepattanó) vezérletével elég sokáig meg is tartották azt. A Fenernek minden tudására szüksége volt a sikerhez a hajrában, ekkor azonban már nem ismertek pardont és az utolsó 6 percet 12-1-re megnyerték Nikola Kalilincsék (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés).

A Fenerbahce legjobb dobói: Kalinics 14/6, Vesely 13, Szlukasz 11/3, Dixon 11/9
A Buducsnoszt legjobb dobói: Clark 20/3, Bitadze 11, Barovics 10, Popovics 10/3

Kalinics szinte tökéletes meccset játszott:

Olympiakosz (görög, 14-13) – FC Bayern München (német, 12-15) 89-69

Nagyon úgy tűnik, hogy az Olympiakosz elleni vereségével a Bayern München is elszállt a rájátszásért vívott harcban. Ám ami a bajoroknak bánat, az a pireusziaknak legalább akkora öröm, hiszen nekik is égető szükségük van minden egyes sikerre, hogy ne történjen meg velük ugyanez. A piros-fehéreknek ráadásul minden bizonnyal Vaszilisz Szpanulisz nélkül kell letudniuk az alapszakaszt, most is vezérük nélkül játszottak és nyertek a vártnál sokkal simábban a görögök. Az Olympiakosz 14-2-vel kezdte a meccset és egyetlen másodpercig sem játszott hátrányban, Nikola Milutinov (20 pont, 5 lepattanó, 10/9 mezőnyből) és Zach LeDay (23 pont, 4 lepattanó) pedig intézték a lényegi dolgokat. A hazaiak elsősorban a palánkok alatt voltak elképesztő fölényben, 44-23-ra nyerték a lepattanócsatát és az első 20 pontjukat a festékből szerezték.

Az Olympiakosz legjobb dobói: LeDay 23, Milutinov 20, Weber 12/6, Printezisz 11
A Bayern München legjobb dobói: Koponen 15/15, Booker 13/3, Djedovics 10/6