Euroliga: Remekeltek a korábbi NBA-s amerikaiak

A tegnapi Barca-CSZKA és a csütörtöki több nagy rangadó mellé is jutottak még érdekes összecsapások – a Bayern München 18 pontos hátrányból fordított a Himki vendégeként – a Baskoniát a ligautolsó tréfálta meg – a Buducsnoszt és a Gran Canaria pedig bizonyították, hogy helyük van a ligában

Alapszakasz, 20. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 11-9) – CSZKA Moszkva (orosz, 15-5) 76-84

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Claver 17/3, Seraphin 14, Hanga 8/3, Kuric 8/6
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: De Colo 25/21, Kurbanov 17/9, Rodriguez 10

A mérkőzés legszebb jelenetei, benne Hanga Ádám fantasztikus villanásaival:

Himki Moszkva (orosz, 7-13) – FC Bayern München (német, 10-10) 60-71

A Himki Moszkva a hét elején az eddigi felemás eredmények miatt menesztette Barcokasz mestert, akinek helyére a korábbi sikeredző, Rimas Kurtinaitis ült le a kispadra. A visszatérés pedig álomszerűen indult, ahogy a Himki számára a Bayern München elleni meccs is, hiszen az oroszok lehengerlő játékkal 28-10-re nyerték meg az első negyedet. Derrick Williams (20/9 pont, 5 lepattanó) vezérletével aztán éledezett a vendégcsapat is, a moszkvaiak következő 28 pontjára pedig csaknem a meccs végéig kellett várni. A Bayern átvette a meccs irányítását, Vladimir Lucsics (15/6 pont, 4 lepattanó) főszereplésével pedig 16 megválaszolatlan pontot szereztek a harmadik negyedben, amire már nem volt érdemi válasza a Himkinek. A Radonjics-csapat igen értékes győzelmet aratott ezzel és továbbra is őrzi playoff-pozícióját.

A Himki Moszkva legjobb dobói: Thomas 13/3, Mickey 13
A Bayern München legjobb dobói: Williams 20/9, Lucsics 15/6, Djedovics 10/6

Derrick Williams ismét a Bayern ásza volt:

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Darüssafaka Tekfen (török, 3-17) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 9-11) 80-75

Toney Douglas (21/12 pont, 6 lepattanó, 5 labdaszerzés, 5 gólpassz) és Michael Eric (18 pont, 5 lepattanó, 2 blokk, 11/9 mezőnyből) kiváló játékával meglepte a ligautolsó Darüssafaka a Baskoniát, akiknek minden bizonnyal nagyon fog hiányozni ez a győzelem a végelszámolásnál a rájátszásért vívott öldöklő harcban. A második félidőben átvette a vezetést a Dacka a baszkoktól, és ahogy telt-múlt az idő a törökök vezetése továbbra is kitartott, és nem történt fordulat az utolsó percekben sem. A Baskonia hétvégi, Hanga Ádámékkal vívott bajnokiján és e mérkőzés során is nagyon érződött már Shengelia és Granger hiánya a baszkokon.

A Darüssafaka legjobb dobói: Douglas 21/12, Eric 18
A Baskonia legjobb dobói: Janning 18/6, Voigtmann 14/3

Toney Douglas győzelemre vezette a Dackát:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 6-14) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 6-14) 75-70

Minden bizonnyal sem a Buducsnoszt, sem pedig a Gran Canaria nem fog beleszólni a rájátszás-harcba, és könnyen lehet, hogy jövőre már egyikükkel sem találkozunk az Euroligában. Épp ezért a két „kiscsapat” játékosai igyekeztek megmutatni, hogy mire is képesek, és játszottak egymással egy jó kis meccset. A 35 percig teljesen nyílt találkozót aztán Norris Cole (20/3 pont, 5 gólpassz, 5 lepattanó) és Goga Bitadze (16 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) újabb energikus illetve domináns teljesítménye döntötte el a Buducsnoszt javára, akik nem mellesleg sorozatban a harmadik győzelmüket aratták. Továbbra sem mehetünk el szó nélkül a fiatal Bitadze elképesztően magabiztos performansza mellett, aki a hat fordulóval ezelőtti Euroliga-debütálása óta még nem termelt 15 indexpontnál kevesebbet, és ezúttal is kimagasló, 27-es értékig jutott.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Cole 20/3, Bitadze 16, Jackson, Clark 10/6-10/6
A Gran Canaria legjobb dobói: Vene 16/12, Rabaseda 12/6, Pasecniks 12