Euroliga: Szpanulisz a régi fényében tündököl

A görög ikon 2014 óta nem látott teljesítményével simán nyert az Olympiakosz – zsinórban 10 győzelemnél a Fener – a CSZKA nyerte a játéknap rangadóját az Efes ellen

Alapszakasz, 14. forduló

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 6-8) – FC Barcelona Lassa (spanyol, 7-7) 70-77

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Baskonia legjobb dobói: Janning 19/15, Vildoza 12/9, Shields 11
A Barcelona legjobb dobói: Pangos 16/6, Seraphin 14, Heurtel 11/3, Singleton 10

A mérkőzés legszebb jelenetei:

CSZKA Moszkva (orosz, 11-3) – Anadolu Efes (török, 9-5) 102-84

A Fenerbahce elleni tanulságos veresége után a másik isztambuli csapatot, az Efest már le tudta győzni odahaza a CSZKA Moszkva. A törökök idei szerepléséről csak elismeréssel szólhatunk, de a sztárcsapatok azért a helyükre tették Balbayékat, hiszen a Real és az Olympiakosz után a CSZKA is legyőzte őket. Az Efes teljesítményét ezen az estén sem érheti egyébként különösebb panasz, a kék-fehérek az első három negyedben amennyire tudták tartották a lépést a CSZKA-val, csak a záró játékrészben nyílt ki az olló a csapatok között egy 10-0-s rohanást követően (82-65). A moszkvaiak a keddi egyetlen támadólepattanójukhoz képest most 21-et gyűjtöttek, ezzel számos további extra lehetőséget teremtve maguknak a pontszerzésre. A nagy formában lévő Will Clyburn (24/6 pont, 11 lepattanó) mellett ezúttal az utóbbi hetekben érthetetlenül visszaesett Nando De Colo (21/9 pont, 6 gólpassz, 5 lepattanó, 3 labdaszerzés) is villogott a CSZKA-ban, az Efes legjobbja pedig Rodrigue Beaubois (24/12 pont) volt.

A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Clyburn 24/6, De Colo 21/9, Hunter 13, Hackett 12/3
Az Efes legjobb dobói: Beaubois 24/12, Motum 16/3, Simon 11/9

Clyburn nagy formában pattogtat:

Buducsnoszt VOLI (montenegrói, 3-11) – Fenerbahce BEKO (török, 13-1) 65-89

Elfáradt a Buducsnoszt a Fenerbahce elleni mérkőzés végére, így nem meglepő módon a törökök nyerték gond nélkül az egymás elleni találkozójukat, ezzel egyben megszerezve zsinórban a tízedik győzelmüket. A harmadik negyedben még egyetlen pont volt csupán a csapatok között (45-46), ezt követően lett ilyen sima a találkozó vége. A Fener a saját fegyverét, nevezetesen a triplázást fordította a podrogicaiak ellen, az isztambuliak 15 hármast süllyesztettek el a hazaiak gyűrűjében, ami a klub történetében a második legtöbb egy mérkőzésen. És ebben még benne sincsenek Jan Vesely (19 pont, 9 lepattanó, 3 labdaszerzés, 12/9 mezőnyből) pontjai, aki ezúttal is a Fener legjobbja volt.

A Buducsnoszt legjobb dobói: Clark 15/3, Popovics 12, Gordics 11/3
A Fenerbahce legjobb dobói: Vesely 19, Lauvergne 17/6, Szlukasz 11/9

Vesely ismét villogott:

Olympiakosz (görög, 9-5) – Herbalife Gran Canaria (spanyol, 5-9) 98-77

Nagyon könnyedén verte a jó formában lévő, az utóbbi hét meccséből hatot megnyerő Olympiakosz a Gran Canariát. A második negyedben már kialakult a 20 pontos különbség a felek között, így a második félidő formaság volt csupán. Az Olympiakosz régi nagy duója, Vaszilisz Szpanulisz (21/12 pont, 8 gólpassz, 4 lepattanó, 5/4 tripla) és Jorgosz Printezisz (16/6 pont, 3 lepattanó) kiválóan teljesített, a hetek óta jól játszó Szpanulisz egészen 31 indexpontig jutott, amire már hosszú évek óta nem volt példa az esetében. Csapatszinten a pireusziak is remekeltek, amit mi sem bizonyít jobban, mint a 29 gólpasszuk, ami új klubrekord az esetükben.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz 21/12, Printezisz 16/6, LeDay 12, Strelnieks 11/9, Williams-Goss 11/3, Milutinov 11
A Gran Canaria legjobb dobói: Vene 15/9, Balvin 12, Oliver 10/6