Euroliga: Tony Crocker 17 pontot dobott a Fenernek

A korábbi fehérvári légiós letette névjegyét az Euroligában, de csapata kikapott a tavalyi ezüstérmestől. Campazzo és Milutinov karriercsúcsaival nyert idegenben a Real illetve az Olympiakosz, a Zalgiris pedig az Efes ellen javított.

Alapszakasz, 2. forduló

Anadolu Efes (török, 1-1) – Zalgiris Kaunas (litván, 1-1) 79-93

Azt követően, hogy az első fordulóban az Efes könnyedén nyert a tegnap a Panát elkapó Bayern München otthonában, illetve a Zalgiris odahaza kikapott a Baskoniától, meglepően sima vendégsikert hozott a török és a litván csapat találkozója. Ismét bebizonyosodott azonban, hogy az Euroligában minden meccs más, ez a találkozó pedig csak mintegy 16 percig volt szoros. A nagyszünetre egy 13-2-es rohamnak köszönhetően aztán 46-32-re húzott el a Zalgiris, a meccs második felében pedig már sokkal inkább a 20, mintsem a 10 pontos határhoz volt közelebb a különbség. A kaunasiaknál Brandon Davies (18 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) és Leo Westermann (17/6 pont) intézték a munka oroszlánrészét.

Az Efes legjobb dobói: Simon 17/6, Micics 14/6, Moerman 14, Pleiss 12
A Zalgiris legjobb dobói: Davies 18, Westermann 17/6, Jankunas 11/3

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Fenerbahce (török, 2-0) – Himki Moszkva (orosz, 0-2) 93-85

Állta a sarat a Fenerbahce a Himki Moszkva tűzerejével szemben, így a törökök a második győzelmüket is begyűjtötték egy roppant élvezetes találkozó során. Az oroszok első 10 triplakísérletéből 8 behullott, amiben természetesen az első forduló 8 hármasa után ezúttal 7 távoli bombát elsüllyesztő Alexej Shved (26/21 pont, 8 gólpassz) vállalt főszerepet, de a korábbi fehérvári légiós, Tony Crocker (17/9 pont) is szépen termelt és letette névjegyét az Euroligában. A Fenerben az első félidőben már mind a 16 pontját megdobó Nicolo Melli, illetve a 73 másodperc alatt három triplát bepörkölő Bobby Dixon (14/12 pont, 5/4 tripla) jártak az élen. Utóbbi momentumai bizonyultak sorsdöntőnek, hiszen ezzel alakult 77-70-re az állás, ami után a Himki már nem tudta visszavenni a vezetést.

A Fenerbahce legjobb dobói: Melli 16/3, Dixon 14/12, Datome 14/12, Szlukasz 13/9, Vesely 12, Kalinics 10
A Himki Moszkva legjobb dobói: Shved 26/21, Crocker 17/9, Mickey 12, Gill 10/6

Bobby Dixon ominózus triplái:

AX Armani Exchange Olimpia Milano (olasz, 1-1) – Real Madrid (spanyol, 2-0) 85-91

Alaposan meglepte a meccs elején a hatalmas energiával kezdő Milano a Real Madridot, a találkozó első fele egyértelműen az olaszoké volt, akik 28-13-ra nyerték az első negyedet és 50 pontot rámoltak be az első félidőben. A nagyszünetben aztán a címvédő rendezte sorait, a 9 pontos hátrányból 3 pontos előnyt csináltak a harmadik játékrészben. Innentől már a Milanónak kellett kapaszkodnia, ezt pedig szívósan tették is a hazaiak, így a sorsdöntő jelenetek 80-81-nél játszódtak le, mikor az Olimpia két viszonylag tiszta triplát is elhibázott, az ellentámadásból viszont a karriercsúcsot dobó Facundo Campazzo (21/12 pont, 7 gólpassz, 4 lepattanó) kíméletlenül bevert egy trojkát. A Real még azt is elbírta, hogy Sergio Llull mindössze 10 percet játsszon és pontot se szerezzen, hiszen az említett Campazzo mellett Anthony Randolph (25/9 pont, 11 lepattanó) is extra napot fogott ki, Edy Tavares (12 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) pedig korlátlan úr volt a palánkok alatt.

A Milano legjobb dobói: James 21/12, Micov 20/6, Gudaitis 13
A Real Madrid legjobb dobói: Randolph 25/9, Campazzo 21/12, Tavares 12, Carroll 12/6, Fernandez 10/6

Anthony Randolph remeklése és Facundo Campazzo karriercsúcsa:

KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 1-1) – Olympiakosz (görög, 2-0) 80-85

A Himki után a Baskonia otthonában is nagy magabiztossággal diadalmaskodott az Olympiakosz, még ha ezt a végeredmény ezúttal nem is támasztja alá. A karriercsúcsot jegyző, dupla-duplázó Nikola Milutinov (23 pont, 11 lepattanó) által vezetett görögök fokozatosan egyre nagyobb előnybe kerültek, mígnem a harmadik negyed végén már 19 ponttal (47-66) vezettek. Ekkor azonban Granger félpályán túli hármassal fújt riadót, és a Baskonia még meccset tudott csinálni ebből a találkozóból, ám 78-81 után az Olympiakosz két türelmes játék során megkereste Milutinovot a labdával, aki ezen a napon nem hibázott.

A Baskonia legjobb dobói: Shengelia 21/3, Granger 17/12, Poirier 10
Az Olympiakosz legjobb dobói: Milutinov 23, Toupane 11/9, Williams-Goss, Szpanulisz 11/3-11/3, Strelnieks 10