FIBA EC, 2. kör, 2. forduló - Az Alba vezeti a csoportját

Keddtől csütörtökig lejátszották a FIBA Europe Cup második csoportkörének 2. fordulóját - a Kolozsvár Barro és Török Rolland vezetésével legyőzte a Pau-Orthezt, így az Alba Fehérvár az O-csoport élén áll, a körmendi négyes másik meccsén nem történt meglepetés. Lássuk, mi történt ebben a körben!

Az O-csoportban az Alba Fehérvár 84-78-as, Pardubice elleni győzelméről már volt szó szerda este. A Kolozsvár hiába volt 7 pontos hátrányban a félidőben a Pau-Lacq-Orthez ellen, a harmadik negyed közepén fordítottak, és a teljes második félidőben sokkal jobban játszottak a franciáknál (79-69) - Alekszandar Rasics mellett az ex-szolnoki Ousmane Barro (18 pont, 8 pattanó, 19 VAL) és román-magyar kettősállampolgár Török Rolland (13 pont, 7 pattanó, 21 VAL) voltak a siker letéteményesei. A románok győzelmével az Alba vezeti a csoportot 2-0-s mutatóval.

A Körmend 90-74-es, Minszk felett aratott sikeréről is ejtettünk szót szerdán. Az N-csoport másik meccsén a Nanterre egy 22-9-es második negyeddel robbantott a Bnei Herzliya otthonában, így végül nagyobb izgalmak nélkül nyertek a franciák (55-73) Chris Warren vezetésével (17 pont, 12 gólpasz, 5-5 pattanó és eladott labda, 20 VAL). A gallok a csoportelsők jelenleg ezzel és a Körmend elleni sikerükkel.

A K-csoportban kezdenek elég világosan kirajzolódni az erőviszonyok. A Chalon végeredményben nagyon simán győzött a Södertalje otthonában (63-85), de a 28. perc végén még 53-57 volt az állás, onnan húztak el a vendégek - az ex-paksi John Roberson megint a legjobbak között volt (18 pont, 6 gólpassz, 22 VAL). A Gaziantep a harmadik negyed végefelé már 23 ponttal is vezetett a Marosvásárhely otthonában, nem forgott veszélyben a győzelmük (76-90) - a hazaiaknál Lázár László és Ernests Kalve már nem játszottak, Goran Martinics hasznos volt (12 pont, 7 gólpassz, 4 pattanó, 14 VAL), Dalibor Djapa kevésbé (10 pont, 4 pattanó, 6 VAL), a túloldalon pedig a Szolnokot anno a EuroChallenge elődöntőben, a Triumph színeiben "elsüllyesztő" Davon Jefferson emelkedett ki (24 pont, 10 pattanó, 31 VAL). A törökök és a franciák 2-2 győzelemmel állnak.

Az L -csoportban a Dunkerque óriási bajban van, miután a Prievidzát követően az Antwerp Giants is legyőzte őket (85-74) - az első negyedet még megnyerték, de már a második felvonás második felére tükörsima lett a meccs Gavin Ware-ék (21 pont, 7 gólpassz, 22 VAL) javára. A csoport másik meccsén a Büyükcekmece 6 pontos félideji előnyéhez még hozzátett 15-öt a harmadik negyed során, könnyedén győzték le a Prievidzát (75-101) - a szlovákoknál Rasztko Dramicsanin ezúttal nem volt annyira jó (8 pont, 3 pattanó, 6 VAL), a vendégeknél Osiris Eldridge viszont nagyon sokoldalúan kosarazott (14 pont, 7 gólpassz, 6-6 pattanó és szerzett labda, 28 VAL).

Az M-csoportban nem botlottak az esélyesek. A Bonn a szinte egál első 20 perc után 29-12-re nyerte a harmadik felvonást, így végül könnyedén húzták be az Oberwart elleni győzelmet (64-83) - a németeknél Filip Barovics ezúttal kevesebbet tett hozzá a sikerhez (2 pont, 2 pattanó, 3 VAL), nem úgy Kenneth Horton (24 pont, 11 pattanó, 33 VAL). A litván Prienu-Birstono megszenvedett az Apoel otthonában, az első félideji 5 pontos hátrányát azonban a harmadik negyed végére eltüntette, a záró 10 perc elején pedig megléptek a ciprusiaktól, onnan már nem is engedték ki a meccset a kezükből - hárman is elértek legalább 18 pontot és legalább 21 VAL-t.

A P-csoportban a Donar Groningen lényegében végig vezetett a Benfica otthonában, a záró felvonást 9 ponttal elvesztették, és még így is magabiztosan nyertek (82-94) - Drago Pasalic (21 pont, 14 pattanó, 30 VAL) és Chase Fieler (22 pont, 7 pattanó, 29 VAL) voltak a siker legfőbb letéteményesei, a portugáloknál Damian Hollis ezúttal nem volt annyira jó (10 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 12 VAL). A Jenyiszej Krasznojarszk az első három negyedben nem tudta eldönteni a Lukoil elleni mérkőzést, de 15 ponttal nyerték a negyedik játékrészt, így végül 20 pont fölötti diadalt arattak (92-71) - az oroszoknál hatan jutottak 11 pont és heten 12 VAL fölé.