FIBA EC: Továbbjutott a Würzburg, Sassari, Varese trió

Az Alba csoportjában a Ziona is nyert és szintén 3-1-gyel áll, a Szolnok négyeséből pedig a Würzburg már tovább is lépett, de a Karsiyaka is nagyon jól áll.

Második kör, 4. forduló

I-csoport

Pinar Karsiyaka (török, 3-1) – Szolnoki Olaj KK (0-4) 102-95

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

Z Mobile Pristina (koszovói, 1-3) – s.Oliver Würzburg (német, 4-0) 78-91

A Szolnok csoportjában az Olaj legyőzésével a Karsiyaka a továbbjutás kapujába ért, a Würzburg pedig át is lépett azon. A németek a negyedik meccsüket is megnyerték, a nagyszünetben már 56-30-ra vezettek, nem fenyegette veszély a sikerüket. A Würzburg ezúttal is csapatként volt kiváló, hat játékosuk dobott 11 és 14 pont között, a legjobb számokat Skylar Bowlin (14/12 pont, 9 gólpassz, 4 lepattanó) hozta közülük.

J-csoport

Alba Fehérvár (3-1) – Balkan BC (bolgár, 2-2) 65-64

Ironi Ness Ziona (izraeli, 3-1) – Lukoil Levszki (bolgár, 0-4) 109-96

A J-csoportban a Ziona hozta a kötelezőt a nyeretlen Levszki ellen, így az Albához hasonlóan az izraeliek is 3-1-re javították mérlegüket. Három kiegyenlített negyed mellett csak egyet, egészen pontosan a másodikat nyerték meg igazán a hazaiak, azt viszont nagyon, 36-20 arányban, az ekkor mutatott lehengerlő játék hozta nekik a győzelmet. A Zionában Daequen Cook (28/15 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Gary Browne (21/9 pont, 9 gólpassz, 7 lepattanó) és Oded Brandenwein (20/12 pont, 6 gólpassz) is extrát nyújtott.

K-csoport

Petrolina AEK (ciprusi, 0-4) – Pallacanesto Varese (olasz, 4-0) 59-74

Dinamo Sassari (olasz, 3-1) – Donar Groningen (holland, 1-3) 97-74

Ismét nyert a K jelű négyes két olasz csapata, a Varese és a Sassari, ez pedig már most a biztos továbbjutást jelentette mindkettejüknek. Egyikük győzelme sem forgott veszélyben, a szárdok végig uralták a Groningen elleni fellépésüket, a Varese pedig a nagyszünetben még 39-35-ös hátrányban volt ugyan ám Moore-ék a második félidőben mindössze 20 pontot engedélyeztek az AEK-nek és végül simán nyertek. A Sassariban heten dobtak 10 és 13 pont között, a Varesében pedig Dominique Archie (17/9 pont, 8 lepattanó) volt a fordítás vezére.

L-csoport

Kataja Basket (finn, 1-3) – Avtodor Szaratov (orosz, 3-1) 88-80

ZZ Leiden (holland, 2-2) – Bakken Bears (dán, 2-2) 89-85

Az L-csoportban két meglepő eredmény is született, hiszen idegenben játszva is esélyesebbnek számított az Avtodor és a Bakken is ellenfelénél, végül mégis mindketten kikaptak. Pedig az oroszok jól kezdtek, a dánok pedig nagyot hajráztak, de egyik sem ért győzelmet számukra. A Kataja ugyanis a hatalmasat játszó ex-körmendi Vincent Simpson (25/9 pont, 8 gólpassz) vezérletével 24-7-re nyerte meg a záró játékrészt, a Leiden pedig a 26-10-re elveszített utolsó negyedet is túlélte, miután a Bakken győzelemért dobott triplája kimaradt 89-87-es állásnál. A hollandok legjobbjai Worthy De Jong (19/3 pont, 9 gólpassz, 7 lepattanó, 3 labdaszerzés) és Darius Thompson (16 pont, 6 lepattanó, 3 labdaszerzés, 3 gólpassz) voltak.