Sztárcsapatok szomorú hétvégéje

Újabb érdekes fordulón van túl az Adria-Liga mezőnye. Fekete napjuk volt a sorozat neves, jelenlegi vagy korábbi sztárcsapatainak, hiszen a Partizan, a Cibona és az Olimpija is kikapott, ez utóbbit a legutóbbi is túlórában diadalmaskodó Helios verte - szintén hosszabbítás után. Nyert viszont, s ezzel véget vetett a nyolc mérkőzésen át tartó vereségsorozatának a Hemofarm.

Zlatorog - Crvena Zvezda 56-70 (13-12, 14-20, 17-24, 12-14)
Megint a jó védekezésének köszönhetően nyert a Zvezda. A vendégek nehezen pörögtek fel, s a küzdelmes nyitó negyed után még a hazai együttes vezetett, ám utána hatékonyabb, pontosabb lett a szerb gárda támadójátéka. A két középső szakaszban a Zvezda a maga javára fordította a meccset, s összességében magabiztosan nyert a sereghajtó otthonában.
Érdekességek a statisztikából.
Zlatorog: Skific (16 p., 4/5 dupla, 0/2 tripla, 8/10 bünt, 6 lep.), Omic (4/4 dupla, 4/4 bünt., 8 lep., 4 ea.), Grujev (11 perc, 10 p., 1/2 dupla, 2/2 tripla és bünt., 2-2 gp., szerz. és ea.).
Zvezda: Milutinovics (15 p., 5/5 dupla, 0/2 tripla, 5/6 bünt., 4 lep., 2 gp.), P. Popovics (12 p., 6/13 dupla, 4 lep.), Ilics (10 p., 4/5 dupla, 2/2 bünt., 2-2 lep és gp.).

Buducsnoszt - Radnicski 93 -86 (29-27, 22-19, 20-16, 22-24)
Az előzetes várakozásnak megfelelően remek kis meccset tett le a podgoricai parkettre a két jó formában lévő gárda. A szédületes dobóversenyt hozó nyitó szakasz után lassan, fokozatosan, a negyedek végeit "megnyomva" lépett el a Radnicskitől a hazai együttes. A gólpasszok tekintetében elért 20-10-es vendégsiker a Radnicski szervezettebb játékára utal, ezt a hazaiak a lepattanóharc 28-18-as megnyerésével kompenzálni tudták. A magas színvonalhoz még egy adalék :a duplákat mindkét csapat csaknem 70%-kal dobta, s a triplák tekintetében sem adta egyik fél sem 50% alá. Az 1994-es születésű Nikola Ivanovics megint hatalmasat alakított a Buducsnoszt csapatában, így a Radnicski részéről Simon remeklése és az is kévésnek bizonyult az üdvösséghez, hogy irányítója, Mijan Pavkovics egymaga annyi gólpasszt "kézbesített" társainak, mint amennyi az egész Buducsnoszt "össz asszit-termése" volt.
Buducsnoszt: Ivanovics (20 p., 3/3 dupla, 4/6 tripla, 2/3 bünt., 4 lep., 3 gp.), A. Popovics (14 p., 5/5 dupla, 0/1 tripla, 4/6 bünt., 9 lep.), Anderson (14 p., 1/4 dupla, 2/2 tripla, 6/6 bünt., 2 gp., 5 ea.), Vitkovac (13 p., 5/6 dupla, 3/3 bünt.), Dubljevics (4/5 dupla, 1/3 tripla, 4/5 bünt.).
Radnicski: Simon (33 perc, 31 p., 13/15 dupla, 1/1 tripa, 2/7 bünt.), Scott (19 p., 7/11 dupla, 0/1 tripla, 5/6 bünt., 3 lep., 2 gp., 4-4 szerz. és ea.), Pavkovics (18 p., 2/3 dupla, 4/7 tripla, 2/2 bünt., 5 lep, 10 gp., 5 ea.), Sinovec (12 p., 1/2 dupla, 2/2 tripla, 4/6 bünt., 3 lep., 2 szerz.).

KK Zagreb - Cedevita 96-92 (33-24, 22-27, 21-21, 20-20)
A várt magas színvonalú játékot hozta a zágrábi derby. Bár az első negyed szédületes támadójátékával megugrott a KK, a folytatásban a Cedevita megpróbált rajta csomót, azaz fogást keresni, és a szünetig csökkentették is a hátrányukat Smodisék. A harmadik negyedben szinte végig fej-fej mellett haladtak a felek Az ezen a szinten gyengén - 13/21, 62% - büntetőző Cedevita többször is egyenlített,  ám ilyenkor mindig volt a hazai csapatban, aki tolni tudott egyet a szekéren. A záró szakasz elején az ekkor két triplát is beemelő Rancic vezérletével 8 ponttal  meglépett a KK Zagreb, ám a Cedevita a hajrában Warren révén többször is 1 pontra megközelítette a hazai együttest, sőt Draper kosarával átmenetileg fordítani is tudott. A végjátékban a csapatába mutatós dupla duplával visszatérő Kasun széles vállaira vette a KK Zagreb csapatát, amely végül megnyerte a kosárlabdának remek hírverést jelentő városi rangadót.
KK Zagreb: Kasun (21 p., 10/12 dupla, 1/2 bünt., 10 lep., 5 ea.), Rancic (19 p., 2/2 dupla, 5/7 tripla), Simon (15 p., 4/4 dupla, 2/3 tripla, 1/1 bünt.6 gp., 2 szerz., 5 ea.), Babic (12 p., 1/3 dupla, 2/4 tripla, 4/5 bünt., 6 gp., 3 ea.).
Cedevita: Draper (18 p., 6/7 dupla, 2/5 tripla, 3 lep., 1 gp., 4 ea.), Warren (17 p., 3/5 dupla, 2/4 tripla, 5/6 bünt., 2-2 lep., gp. és ea), Bazdaric (15 p., 4/5 dupla, 2/4 tripla, 1/4 bünt., 3 szerz.), Smodis (13 p., 4/6 dupla, 1/2 tripla, 2/5 bünt, 8 lep., 2-2 gp. és szerz., 3 ea.).

Hemofarm - Krka 84-63 (24-15, 22-15, 22-17, 16-16)
Nyolc elveszített mérkőzés után nyert újra a verseci együttes, méghozzá meglehetősen magabiztosan. A vélhetően a hétközi törökországi Európa-kupa túra után meglehetősen enerváltan játszó szlovén gárda túl sok ellenállást nem tudott kifejteni, a Hemofarm sima rajt-cél győzelmet aratott.
Hemofarm: Sutalo (22 p., 5/7 dupla, 3/4 tripla és bünt., 9 gp., ), Pantics (20 p., 7/9 dupla, 6/9 bünt., 7 lep., 3-3 gp. és szerz., 4 ea.), Maras (15 p., 6/9 dupla, 0/1 tripla, 3/3 bünt., 4 lep., 2 ea.), Jeremics (13 p., 2/3 dupla, 2/5 tripla, 3/3 bünt.).
Krka: Lalic (13 p., 5/9 dupla, 3/4 bünt., 4 lep.), Hansbrough (11 p., 3/5 dupla, 1/2 tripla, 2/2 bünt., 2 gp., 5 ea.), Balazic (10 p., 2/4 dupla, 2/6 tripla, 5 lep.), Pavic (9 p., 4/8 dupla, 1/2 bünt., 5 lep.).

Partizan - Maccabi 78-84 (24-17, 24-31, 15-22, 15-14)
A címvédő és a jelenlegi listavezető csúcsrangadójára 5500 néző volt kíváncsi a Partizan csarnokában, és a hazai hívek örülhettek a meccs elején, hiszen kedvenceik igazán szervezett, hatékony és eredményes támadójátékot produkálva előnyt szereztek a két nappal korábban még Litvániában Euroliga meccset játszó, s kissé tompán kezdő Maccabi ellen. A második negyedben az izraeli gárda Euroliga-favorithoz méltó, szenzációs támadójátékot produkálva egy minden igényt kielégítően magas színvonalú negyeddel egyenlített. Szünet után a vendégek nagyobb figyelmet fordítottak a védekezésre, s ez ellen a hazaiak nem igazán tudtak kibontakozni. Ebben persze az idő közrejátszott, hogy az amúgy jól teljesítő Raduljica bő 20 perc alatt kipontozódott. Remek, nagy csatában vendégsiker született, s a Maccabi megszilárdította vezető pozícióját az Adria-Ligában.
Partizan: Andusics (18 p., 3/3 dupla és bünt., 3/8 tripla, 2-2 lep. és ea., 3 gp.), Lucsics (16 p., 2/5 dupla és tripla, 6/8 bünt., 6 lep.), Raduljica (14 p., 4/6 dupla, 6/6 bünt., 4 lep, 2 gp.), Macvan (12 p., 3/6 dupla, 0/3 tripla, 6/8 bünt., 4 lep., 3 ea.).
Maccabi: Burstein (18 p., 2/2 dupla, 2/3 tripla, 8/11 bünt, 2 szerz., 6 kih. fault), Szkorcanitisz (12:15 perc, 12 p., 4/8 dupla, 4/6 bünt., 4 lep.), Blu (9 p., 3/5 dupla, 1/2 tripla), Ohayon (9 p., 0/2 dupla, 1/1 tripla, 6/6 bünt, 2 gp.).

Union Olimpija - Helios 83-92 (16-18, 22-15, 19-16, 20-28, 6-15)
A játéknap szenzációja. Az átalakulóban lévő szlovén sztárcsapatban már egy-két új játékos kezdte igazolni igazolásának jogosságát. A nyitó szakaszt ugyan a Helios nyerte, ám utána úgy tűnt, Dasics és Jeretin vezetésével hozza az elvileg kötelező jellegű győzelmet az Olimpija. A záró szakaszban azonban az első pillanattól az utolsóig a pályán lévő, s távolról egészen pazar dobóformát mutató Gay, valamint Pasalic jóvoltából ledolgozta a hátrányát a Helios, s hihetetlen izgalmak közepette döntetlenre végződött a parti a rendes játékidőben. A túlórában pedig a lélektani előnyét kihasználva a maga javára fordította a remek szlovén derbyt a Helios.
Olimpija: Dasics (23 p., 6/9 dupla, 3/7 tripla, 2/3 bünt., 4-4 lep. és gp., 2 szerz., 3 ea.),  Blazic (15 p., 366 dupla, 1/2 tripla, 6/10 bünt., 6 lep.), Jeretin (13 p., 5/8 dupla, 1/5 tripla, 3 lep., 7-7gp. és ea.).
Helios: Gay (28 p., 1/6 dupla, 7/10 tripla, 5/6 bünt., 5-5 lep., szerz. és ea., 4 gp.), Pasalic (24 p., 6/11 dupla, 3/4 tripla és bünt., 12 lep., 2 gp., 3 ea.), Bubnic (10 p., 5/8 dupla, 0/1 tripla, 5 lep.).

Siroki - Cibona 84-75 (18-18, 17-18, 25-18, 24-21)
A várt nagy csatát hozta a találkozó, amelyre nem kevesebb,mint 4500 néző volt kíváncsi. A szoros, kiegyenlített és igen küzdelmes első félidőt követően a hazaiak a második félidőben a mind a pontszerzésben, mind pedig a játék szervezésében nagyot alakító Vladovic vezérletével elhúztak. A Cibona mindent megpróbált, a távolról remekül célzó Rudez próbálta versenyben tartani a vendég horvát sztárcsapatot, ám a bosnyák gárdának mindenre volt válasza, így egy jó mérkőzésen megérdemelt hazai siker született.
Siroki: Vladovic (21 p., 2/5 dupla, 3/3 tripla, 8/9 bünt., 6 lep., 9 gp., 4 ea., 7 kih. fault), Planinic (11 p., 5/7 dupla, 1/4 bünt., 5 lep.), Pilepic (11 p., 1/3 tripla, 16/6 dupla, 6/6 bünt., 4 gp.), Ramljak (10 p., 4/5 dupla, 0/3 tripla, 2/3 bünt, 6 lep., 3 szerz.),
Cibona: Rudez (19 p., 4/7 dupla, 3/5 tripla, 2/2 bünt., 5 lep.), Suton (18 p., 6/8 dupla, 1/1 tripla, 3/4 bünt., 7 lep., Barbour (11 p., 3/4 dupla, 1/4 tripla, 2/3 bünt., 5 lep.,3 gp., 2 ea.), Zizic (10 p., 3/8 dupla, 4/4 bünt., 5 lep.).