Euroliga: Az Olympiakosz uralta a görög derbit

A brutális dupla-duplát szállító Nikola Milutinov vezetésével nem adott esélyt az Olympiakosz a Panának – a CSZKA és a Zalgiris újabb nagy meccset játszottak egymással – a Baskonia Toko Shengelia nélkül is meg tudta szorítani a Fenert

Alapszakasz, 16. forduló

FC Barcelona Lassa (spanyol, 9-7) – Darüssafaka Tekfen (török, 2-14) 97-65

A mérkőzés összefoglalója EZEN A LINKEN olvasható!

A Barcelona legjobb dobói: Heurtel 18/3, Seraphin 12, Singleton 10/6, Blazic 10/3
A Darüssafaka legjobb dobója: Douglas 23/9

A mérkőzés legszebb jelenetei:

Fenerbahce Beko (török, 15-1) – KIROLBET Baskonia Vitoria Gasteiz (spanyol, 7-9) 96-87

A Baskonia óriási veszteséget szenvedett el az év végén, hiszen a csapat kapitánya és egyben legjobbja, Toko Shengelia valószínűleg legalább az alapszakasz végéig kidőlt térdsérülés miatt, ez pedig alapjaiban írja át a baszkok playoffba jutási esélyeit. A Fenerbahce vendégeként pályára lépő Perasovic-csapat ettől függetlenül szépen meg tudta nehezíteni a listavezető dolgát, még ha a meccsen szinte végig a Fener is vezetett. Az ezúttal leginkább Nicolo Melli (19/9 pont, 4 lepattanó) által húzott törökök már 69-48-ra is vezettek, ám innen a Baskonia nagyot hajrázva feljött még egyetlen pontra (82-81). Fordulat azonban nem volt a meccsben, az ismét fontos kosarakat elsüllyesztő Marko Gudurics (14/12 pont, 4 lepattanó) és Jan Vesely (15 pont, 4 labdaszerzés, 3 lepattanó) vezetésével lezárta a meccset és megszerezte zsinórban 12. győzelmét a Fener.

A Fenerbahce legjobb dobói: Melli 19/9, Vesely 15, Gudurics 14/12, Szlukasz, Datome 13/9-13/6
A Baskonia legjobb dobói: Shields 22/3, Poirier 15, Hilliard 11/6, Vildoza 11/3, Janning 10/9

A Melli-Shields páros produkciója:

Zalgiris Kaunas (litván, 7-9) – CSZKA Moszkva (orosz, 12-4) 79-84

A tavalyi bronzcsata és az idei első, hosszabbításos összecsapásuk után ezúttal is nagyszerű meccset játszott egymással a Zalgiris és a CSZKA Moszkva, amit izgalmas végjátékban az oroszok nyertek meg végül. Pedig az első negyedben még nem gondoltuk volna, hogy erre lesz szüksége a CSZKA-nak, a vendégek ugyanis 6/6-os triplamutatóval kezdtek és 28-17-re nyerték meg a játékrészt. Az ezt követő 18 távoli kísérletük azonban kimaradt a moszkvaiaknak, így a védekezést váltó Zalgiris egy 21-7-es szakasszal átvette a vezetést a harmadik negyed végére. Következhetett a kiélezett hajrá, ahol hiába vezettek még 74-69-re is a litvánok, az idei legjobb meccsét játszó Daniel Hackett (19/9 pont) és Will Clyburn (19 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) nagy dobásaival, illetve kiharcolt faultjaival megfordította a meccset a CSZKA.

A Zalgiris legjobb dobói: Davies 19, Grigonis 13/9, Walton 10/3
A CSZKA Moszkva legjobb dobói: Hackett 19/9, Clyburn 19, De Colo 13/3, Higgins 11/6

Hackett idei legjobb meccsét játszotta:

Olympiakosz (görög, 10-6) – Panathinaikosz OPAP (görög, 7-9) 79-65

Elmaradt a nagy csata a két ősi rivális, az Olympiakosz és a Panathinaikosz között, a pireusziak ugyanis simán nyerték a roppant egyoldalú görög derbit. Az Olympiakosz játékosai sokkal jobban haraptak a Zöldeknél, így egy nagy győzelemmel álltak talpra a Darüssafaka elleni meglepő vereségük után. Az óriásit játszó, brutális dupla-duplát és 41-es indexmutatót összehozó Nikola Milutinov (18 pont, 18 lepattanó) korlátlan úr volt a palánkok alatt, és mikor körülötte Janis Strelnieks (18/12 pont, 3 lepattanó, 5/4 tripla) vezetésével a mezőnyemberek kintről is elkezdtek betalálgatni, rögtön kinyílt az olló a csapatok között (36-21). A nagyszünet után sem csökkent a különbség a felek között, az Olympiakosz biztos kézzel őrizte előnyét, Rick Pitinónak még rengeteg tennivalója lesz a láthatóan nagyon mélyen lévő Panával.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Strelnieks 18/12, Milutinov 18, Papanikolau 12/9, Printezisz 11
A Panathinaikosz legjobb dobói: Calathes 13/9, Lekavicius 10/6