A forduló válogatottja - Alapszakasz, 21. forduló

Kedden és szerdán lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 21. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak: 1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló, 20. forduló

Irányító
Marko Boltics - Naturtex-SZTE-Szedeák (5)

Boltics a Jászberényben diadalmaskodó Szedeák egyik vezére volt szerdán, miután 17 pontja (6/6 dupla, 1/4 tripla, 2/2 büntető) mellett volt 7 gólpassza és 6 szerzett labdája is. A szerb játékmester emellett 2 lepattanót, 1 eladott labdát, 3 beütött és 4 kiharcolt faultot jegyzett, így 36 és fél perc alatt 29 VAL-ig jutott.

Dobóhátvéd
Kovács Ákos - Atomerőmű SE (1)

Kovács a kör legnagyobb bravúrját bemutató, a Szolnokot legyőző ASE meglepetésembere volt. 22 pontot szórt összesen két elhibázott dobással (7/8 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető), volt még 7 gólpassza, 3 eladott labdára 3 szerzett játékszer is jutott nála, 2 beütött személyi hibája mellett pedig volt 5 kiharcolt faultja is. 31 és fél perc alatt elért 30 VAL-ja a forduló második legjobb teljesítménye volt, de mivel a paksiak nagy győzelmet arattak, ami még akár a szezonjukat is megmentheti (további sikerek és középházi szereplés esetén), a kaposvári Cooke pedig kikapott csapatával, így ő lett ezúttal a forduló MVP-je.

Kiscsatár
Malik Cooke - Kaposvári KK (3)

Az előbb említett Cooke Hendlein Rolanddal együtt cipelte a hátán a Kaposvárt a ZTE ellen, de nem tudta győzelemre vezetni a Somogy megyei alakulatot. 19 pontos (4/5 dupla, 2/5 tripla, 5/7 büntető), 12 pattanós dupla-duplát ért el, ráadásul volt 3-3 gólpassza és blokkja, 2 szerzett labdája és 7 kiharcolt faultja is. 1 eladott labda és 3 beütött személyi hiba került még a neve mellé, ami 36 perc alatt 36 VAL-t ért - ez volt a legjobb egyéni teljesítmény, de a csapata veresége miatt a legértékesebbnek nem tudtuk ítélni.

Erőcsatár
Lóránt Péter - Alba Fehérvár (4)

A székesfehérváriak vezére zsinórban másodjára került be a kör csapatába, igaz, ezúttal egy lazább teljesítmény is elég volt neki. Lóránt a Vasas elleni kiütéses, 47 pontos győzelemből vette ki a részét, de a találkozó első felében (mikor még nem dőlt el teljesen a mérkőzés) kimagaslott csapattársai közül. Végül 15 pontig jutott (5/7 dupla, 1/1 tripla, 2/2 büntető) 9 gólpassz, 3 pattanó, 2 szerzett és 1 eladott labda, valamint 1 beütött és 2 kiharcolt fault mellett, így kevesebb mint 21 perc alatt is 28 VAL-t ért el - ugyanannyit, mint a Kaposvárnál Hendlein.

Center
Adomas Drungilas - Zalakerámia ZTE KK (4)

A ZTE litván centere megint jobbik énjét hozta, ez pedig csapatának győzelmet is ért a Kaposvár otthonában. Drungilas 22 pontot jegyzett (7/10 dupla, 8/13 büntető), emellett pedig volt 13 pattanója (8 támadó) és 10 kiharcolt faultja is. 1 szerzett labdája mellett volt ugyan 3 eladott játékszere és 4 beütött faultja, de 25 perc alatt 27 VAL-t jegyzett így is - ezzel 1-gyel volt jobb a pécsi Sejficnél, de a statisztika mellett az is számított, hogy a ZTE nehéz idegenbeli mérkőzést nyert.

Legjobb hatodik ember
Lasan Kromah - Egis Körmend (3)

Kromah lényegében biztos pont a "válogatottban", mióta Körmendre igazolt, most is csont nélkül került be, mint legjobb csere. Az amerikai játékos 21 ponttal csapata legjobbja volt a Sopron elleni sima siker alkalmával (5/6 dupla, 3/5 tripla, 2/2 büntető). Volt még 5 pattanója, 1-1 gólpassza és eladott labdája, illetve 1 beütött és 2 kiharcolt faultja, amivel 28 perc alatt 24 VAL-t hozott.