FIBA Europe Cup - 1. forduló

A magyar csapatok közül egyedül a Falco zárta sikerrel az első kört, a szombathelyiek a svéd bajnok otthonában arattak bravúros győzelmet. A Körmend már második meccsén is túl van, ismét idegenben léptek pályára a vasiak, de ezúttal sem sikerült győzelmet ünnepelniük, csak úgy, mint a Sopronnak Belgiumban.

A-csoport

Donar Groningen – ASVEL Lyon Villeurbanne 66-85

Gyorsan dűlőre vitte a francia gárda a találkozót, bár a 21 ponttal és 8 lepattanóval záró Bekkering vezette házigazdák kezdtek jobban, de az első negyed végén egy 1-13-as rohamot produkáltak a vendégek, innentől pedig már csak futottak az eredmény után a hollandok. Jól működött hátul a gallok védekezése, nyolc sapkát osztottak ki, melyből  Chassang és Watkins hármat-hármat vállaltak magukra, utóbbi ráadásul még betett 16 pontot és 8 lepattanót is a közösbe.

Groningen: Bekkering 21/3, Franke 14/3, Dourisseau 12/6, Sherman 10.
ASVEL: Lighty 17/3, Watkins 16, Newbill 13.

Belfius Mons-Hainaut – Egis Körmend 103-70

Második mérkőzését is elvesztette a vasi alakulat, mely már a feldobás után komoly hátrányba került és nem is tudott már látótávolságon belülre kerülni a későbbiekben sem. Mindenben a körmendiek felé kerekedtek a vendéglátók, sokkal jobban céloztak mezőnyből (64% - 43 %, triplából 54% - 22%), uralták a palánk környékét (lepattanó 36-24) és a labdát is jobban mozgatták (gólpassz 26-10). A belgák egyik legjobbja Andre Collins volt, akinek mindössze 21 perce volt szüksége, hogy beszórjon 18 pontot (közte négy trojkát) és kiosszon 7 gólpasszt, mellette a dupla-duplázó Archibeque és a 20-ig jutó Laisi is tarthatatlan volt Ferencz Csabáék számára.

Mons-Hainaut: Laisi 20/6, Collins 18/12, Gorgemans 15, Archibeque 10.
Körmend: Duinker 14, Channels 13/3.

B-csoport

PO Antwerp Giants – Sopron KC 81-73

Nem sokon múlt az idegenbeli siker a Sopronnak, Sabáli Balázs alakulata három negyedig partiban volt az Antwerppel, ám a záró etap eleji rövidzárlat megpecsételte a magyar csapat sorsát. Az ekkor összeszedett tíz pontos hátárnyból ugyan még visszakapaszkodott kettőre a gárda, de a házigazdák ismét ritmust tudtak váltani és innen már nem volt visszaút. A bíztató játékkal nyitó Sopronnál Bavcic cipelte a hátán a csapatot, 28 ponttal (ami a második legtöbb a fordulóban) és 14 lepattanóval nyitott a FIBA-Kupában, de Rancic (14 pont) és Laroche (15 pont, 9 lepattanó) is elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy a magyar együttes ilyen jól tartotta magát. Basabe játéka döntő volt a túloldalon, az amerikai légiós a pálya mindkét végén aktív volt, ezt bizonyítja 23 pontja, 5 lepattanója és 3 blokkja.

Antwerp: Basabe 23, Vaughn 21, Smith 12/3, Scott 11/6.
Sopron: Bavcic 28/6, Laroche 15/3, Rancic 14/9.

Sport Lisboa Benfica – BC Cibona Zagreb 79-83

Kettő perccel a vége előtt csúszott ki a mérkőzés a Benfica kezéből, akkor több szituációból is a horvátok jöttek ki jobban, kilenc pontos hátárny pedig soknak bizonyult már a hátralévő időre. A hazaiaknál Andrade roppant sokoldalú játékkal rukkolt elő (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz, 3 szerzett labda, 1 blokk), Cook 19 ponttal és 7 lepattanóval zárta az estét, de Florence sem tétlenkedett a túloldalon, a tengerentúli játékmester 25-öt szórt a Cibona színeiben, akik higgadtságuknak is köszönhetik ezt a sikert, az utolsó negyedben ugyanis, amikor is leginkább kellett, nem hibáztak büntetőt (7/7).

Benfica: Cook 19/9, Fonseca 13, Andrade 12/3, Wilson 10/3.
Cibona: Florence 25/15, Hukic 16/12, Zicic 11, Rozic 10/3.

C-csoport

Södertalje Kings – Falco-Trend Optika KC Szombathely 54-62

Hatalmas bravúrt végrehajtva fektette két vállra a svéd bajnokot saját pályáján az európai kupaporondra 19 év után visszatérő Falco gárdája. A meccsen egyedüli vendég játékosként tíz fölé jutó Rundless (20) vezérelte a kulcsfontosságú rohamot a negyedik negyedben, amikor a vasi együttes 42-50-re tudott meglépni, az utolsó hat triplakísérletét elhibázó északiak pedig már nem tudták befogni a letámadás ellen is taktikusan játszó szombathelyieket. Ezzel a sikerrel nemcsak, hogy a Falcoé az első magyar győzelem az európai kupákban, de az első kör után a csoport élére is ugrott Kálmán László legénysége.

Södertalje: Pita 20/12, Bizaca 11/3.
Falco: Rundless 20/9, Wright 9, Hallik 9.

Pallacanestro Varese – Telenet Oostende 79-83

Ismét egy szoros derbi, ami ezúttal tényleg csak az utolsó percben dőlt el a belga bajnok javára, de a Varese is megérdemel minden dicséretet, miután kilenc pontos deficitet dolgoztak le a hajrában, viszont az olaszok zónáját legjobbkor átdobó Salumu (21 pont) egy triplával megnyerte a meccset a vendégeknek. Ukic (21) és Davies (23pont, 7 lepattanó) a házigazdák pontjainak több mint a felét tették a közösbe, de Cavaliero is hatékony volt támadásban (16pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz), míg a győztes félnél a már említett nyerőemberen, Salumun kívül Gillet (15 pont, 7 lepattanó) és Boukichou (12 pont, 6 lepattanó) vitték a hátukon a csapatot.

Varese: Davies 23/12, Ukic 21/12, Cavaliero 16/9.
Oostende: Salumu 21/9, Gillet 15/12, Boukichou 12.

D-csoport

SPM Shoeters Den Bosch – Zlatorg Lasko 81-73

Meglepte az első negyedben a holland bajnokot a szlovén együttes, de a félidőre összekapta magát a házigazda, a harmadik negyedben pedig dűlőre vitte a mérkőzést hazai alakulat. A 213 centis kanadai (de bosnyák születésű) óriás, Dejan Kravic egyeduralkodó volt a palánkok alatt, 22 pontja mellé 13 labdát kapkodott le és egymaga felelt csapata hét blokkjából hatért. Ehhez hasonló kiugró teljesítmény nem akadt a Lasko keretében, Vujasinovic lett a házi gólkirály 19 egységgel.

SPM Shoeters: Kravic 22, Akerboom, 12/6, Bouwknecht 10/3.
Lasko: Vujasinovic 19/6, Cebasek 12/9, Krusic 10.

magnofit Güssing Knights – Élan Chalon 75-99

Könnyed osztrák túrán van túl a Chalon gárdája, a francia együttes magabiztos győzelmet aratott a Güssing Knights vendégeként a nyitó körben. Szinte mindenki értékelhető produkcióval rukkolt elő a galloknál, akik jobban rá tudták erőltetni a játékukat a sógorokra, 24 pontot dobtak gyorsindításból és a padjuk is jobban szállt be a mérkőzésbe, 51 pont érkezett a cseréktől. A hazaiaknál a Wright-Lacy páros közös összehozott 43 pontja dicsérhető, de ez kevés volt a Chalonnal szemben, melyben öten is elérték a tíz pontos határt, a legeredményesebb a mind a kilenc mezőnydobását gólra váltó és végül 21-ig jutó Justin Brownlee lett.

Güssing: Wright 23, Lacy 20/6, Klepeisz 11/6.
Chalon: Bownlee 21/9, Kalinoski 13/6, Evtimov 11/9, Bouteille 11/3, Hazell 10.

E-csoport

Boras Basket – FoxTown Cantu 101-81

Már az elején állva hagyta ellenfelét a hazai pályán játszó svéd Boras, 16-4-el nyitottak és egy negyednyi jó játékkal meg is pecsételték az olaszok sorsát. A gyorsan összeszedett hátrány után sehogysem tudott közelebb férkőzni vendéglátójához a Cantu, így a hárompontosokkal próbáltak operálni Hasbrouckék, aki egymaga tízet emelt rá, de kudarcba fulladt ez a próbálkozásuk (is), 38 triplát eresztettek el, de csak tíz talált célba, ami mindössze 26 %-os hatékonyság. A svédek ezzel szemben a forduló legjobb dobójaként is záró Omar Krayem vezetésével 62 %-al tüzeltek távolról, az amerikai játékmester ötöt vállalt ebből és végül 32 pontnál állt meg.

Boras: Krayem 32/15, Sigurdarson 21/9, Maraker 19, Darbo 10.
Cantu: Berggren 19/3, Heslip 16/6, Hasbrouck 13/9, Abass 11.

STB Le Havre – Bulls Kapfenberg 70-57

Az utolsó negyedben nyerte meg a Kapfenberg elleni derbit a Le Havre gárdája, amikor is több mint hét perc alatt egyetlen pontot engedélyezett csupán az osztrákoknak. A védekezés volt a kulcs a mérkőzésen, az 57 kapott pont nagyon jó eredmény egy európai kupameccsen, ami annak köszönhető, hogy 35 %-os mezőnymutatóba kergették bele a vendég játékosokat. A tavaly még Pakson pattogtató Henry Dugat idén már a franciák sikeréért küzd, ezen meccsen a legjobb dobóként 16 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Le Havre: Dugat 16, Admas 14/3, Vassallo 12, Jean-Baptiste-Adolphe 12.
Kapfenberg: Ray 10/6, Kramer 10.

F-csoport

Bakken Bears – Hibernia 96-60

Szegény írek nagy pofonnal debütáltak az európai kupaporondon, pedig a második negyed derekán még partiban voltak (29-29) a dán rekordbajnok Bakken Bearsszel. Innentől azonban csak asszisztáltak a szigetországiak a mérkőzéshez, mert a házigazda megrázta magát és egy 33-2-es periódussal nem hagyott nyitott kérdést a harmadik szakasz végére. Az Ír bajnokság játékosaiból verbuvált Hiberniának még szoknia kell a nemzetközi meccsek ritmusát, de a mezőny egyetlen játékos-edzője, Colin O’Reilly szerint ők a hazai találkozóikra készülnek, az első három idegenbeli fellépésből pedig szeretnének minél többet profitálni. Az biztos, hogy 19 eladott labdával és 33 %-os mezőnypontossággal nem lesz sok keresnivalójuk a sorozatban.

Bakken Bears: Jukic 19/3, Bivia 17/9, Diouf 15, Iversen 10/6, Plannthin 10/6.
Hibernia: O’Reailly 13/9, Provizors 12, Carins 10/6.

Tajfun Sentjur – CEZ Nymburk 56-70

A szlovén és a cseh bajnok összecsapása is izgalmasan alakult egészen a záró etapig, öt perccel a vége előtt még a házigazdák jártak előrébb egy ponttal (52-51), de ekkor a meccs egyik hőse, Maxime De Zeeuw elsüllyesztett egy triplát kintről, amivel megadta az alaphangot csapatának egy mindent eldöntő 15-1-es futáshoz. De Zeeuw (10 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) az egész mérkőzésen nagyot küzdött a Tajfun belső embereivel, miután a Nymbruk centere, Petr Benda korán faultproblémákba került, így szinte egyedül kellett tartania a lépést a lepattanókat uraló (54-44) szlovén magasemberekkel. A legnagyobb támaszt Chasson Randle nyújtotta, aki 21 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpassza lett a mezőny legjobbja, de Sant-Roos is betett 15 pontot és 7 pattanót a közösbe.

Tajfun: Cebular 13/3, Bratoz 10/3.
Nymburk: Randle 21/12, Sant-Roos 15/6, De Zeeuw 10/6, Vaughn 10.

G-csoport

Fraport Skyliners – ZZ Leiden 63-58

A házigazda németek végig vezetve hozták a találkozót, bár egyszer sem volt kilenc pontnál nagyobb az előnyük. Thomas Koenis majdnem mennybe ment a Leidennél, két gyors egymásutánban dobott duplájával ugyanis felhozta csapatát két pontra a meccs hajrájában (58-56), ám utána ő lett a bűnbak is, két eladott labdával, valamint egy Aaron Doornekamp elleni szabálytalansággal, amivel a Skyliners holland bedobója eldöntötte a honfitársai ellen vívott derbit. Hazai oldalon Morrison 17 ponttal és 7 lepattanóval volt csapata legjobbja, míg a vendégeknél De Jong lehetett volna nyerőember 22 pontjával.

Skyliners: Morrison 17, Klein 14/6.
ZZ Leiden: De Jong 22/9, Van Der List 15/3.

Krka Novo Mesto – FC Porto 70-62

A második negyedben lépett meg a Portotól a szlovén óriás Krka, az itt felépített 12 pontos fórt ugyan egyszer sem tudták újra elérni a mérkőzés későbbi szakaszában, de taktikus játékkal végig sikerült látótávolságon kívül tartaniuk a portugálokat. Kiemelendő a hazaiaknál Erjon Kastrati, aki mind a 15 pontját a triplavonalon túlról szerezte, de ennél is impozánsabb teljesítményt tett le az asztalra Stefan Sinovec, akinek mindenből csak egy kicsi hiányzott a tripla-duplához, 8 ponttal, 8 leapttanóval és 9 lepattanóval zárt. A vendégeknél egyedül Pedro Bastos tűnt ki a társai közül, a portóiak első számú irányítója 18 pontjával toronymagasan a gárda legeredményesebb játékosa volt az idegenbeli fiaskó alkalmával.

Krka: Kastrati 15/15, Ivanov 10.
Porto: Bastos 18/12.

H-csoport

BC Kalev/Cramo – Maccabi Rishon LeZion 81-92

12 alkalommal változott a vezető csapat neve és 15-ször állt döntetlenre a mérkőzés. A viszonylag ”simább” vendég siker csak annak köszönhető, hogy a Maccabi 13-0-ra hozta az utolsó 2 perc 33 másodpercet, elorozva az észtek elől a nyitónapi győzelmet. Pedig Brandis Raley-Ross igazán kitett magáért a hazai csapatból, az amerikai hátvéd 17 pontja mellé összeszorgoskodott  6 lepattanót és 5 gólpasszt is, de honfitársa, Oscar Boone is mindent megtett a győzelemért, ő a palánk alatt zárt 18 ponttal és 8 lepattanóval. A győztes félnél is az USA-játékosok vitték hátukon a csapatot, Darryl Monroe majdnem tripla-duplával kezdte a FIBA-kupát miután 12 pont, 12 lepattanó és 8 gólpassz állt a tengerentúli center statisztikai lapján, de a Wright-Lyons páros termékeny estéje is kellett a sikerhez, ketten együtt 45 pontot hoztak össze.

Kalev/Cramo: Boone 18, Raley-Ross 17, Arbet 16/12, Freimanis 12/6.
Maccabi: Wright 25, Lyons 20/6, Ben Chimol 17/3, Monroe 12.

BC Enisey Krasnoyarsk – Lukoil Academic 75-68

Jól mutatkozott be az európai porondon a korábban Magyarországon is megforduló Chad Timberlake, de az ő 11 pont 8 lepattanós performansza sem volt elég, hogy győzelemmel nyisson a bolgár bajnok. A Enisey a záró negyedben tudott egy kis lélegzetvételnyi előnyre szert tenni elsősorban a jól játszó David Kennedynek (13 pont, 9 lepattanó) köszönhetően, de Spiridonov érdemi is elévülhetetlenek, ő ugyan nem tudott pontokkal hozzájárulni, mikor csapata megfordította a mérkőzést, de addig kiváló dobóformát mutatva (75 % mezőnyből, 3/3 triplából) tartotta meccsben a házigazdákat.

Enisey: Spiridonov 15/9, Taylor 14/9, Kennedy 13.
Lukoil: Sakic 16, Videnov 16/12, Timberlake 11.

I-csoport

BK Ventspils – Helios Suns Domzale 67-62

A negyedik negyed elején még a Heliosnak állt a zászló, a Zelimir Zagorac (17 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda) fémjelezte szlovén együttes 55-48-ra vezetett a Ventspils otthonában, de a lettek szigorítottak a védekezésükön (20 eladott labda vendég oldalon) és kihagyott triplakísérletekbe hajszolva ellenfelüket megfordították a mérkőzést. A házigazdáknál Alan Wiggins 16 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával járult hozzá a sikerhez.

Ventspils: Wiggins 16/6, Mitchell 13/3, Grazulis 12, Janicenoks 11/3.
Helios Suns: Zagorac 17/6, Cakarun 10.

PGE Turow Zgorzelec – Pieno Zvaigzdes 90-80

Gólzáporos meccset hozott a csoport másik összecsapása, ahol a vendégek szintén az utolsó negyedben, szintén vezetésről bukták el a lengyelek elleni derbit. A záró szakaszban 78-66-ra ment még az Andriy Agafonov által húzott (21 pont, 11 lepattanó) litván kiscsapat, de a remek napot kifogó Cameron Tatum (23/15 pont) vezette hazaiak nem engedetek mezőnykosarat az utolsó 4:19-ben ellenfelüknek és egy 18-0-s futással el is döntötték a találkozót.

PGE Turow: Tatum 23/15, Dillon 16/3, Kostrzewski 10/3, Krestinin 10.
Pieno: Agafonov 21, Staniulis 14, Gintvainis 12/3, Babrauskas 11/9.

J-csoport

KTP Basket – Rosa Radom 76-97

Hatan is túlszárnyalták a tíz pontot vendég oldalon, a festékben 24-44-re domináltak és a lepattanócsatát is nagy fölénnyel, 24-37-re nyerték a lengyelek. Ezek után nem meglepő a nagy arányú győzelmük, melyhez a legtöbbet Calvin Harris (25 pont, 6 lepattanó) és honfitársa, Torey Thomas (17 pont, 6 gólpassz) tettek hozzá, míg a finn KTP-nél Moleniusnak (19) és Haanpaanak (18) nem akadt segítő társa ezen a derbin.

KTP Basket: Molenius 19/12, Haanpaa 18/12, Lehtoranta 12/6.
Rosa Radom: Harris 25/6, Thomas 17/12, Szymkiewicz 12/3, Hajric 12, Zaystev 11/3.

Türk Telekom – KK Kumanovo 2009 93-71

Az anakarai házigazda már a félidőben is 15 ponttal járt előrébb, ám a Kumanovo innen még vissza tudott kapaszkodni a mérkőzésbe és a harmadik negyedben 58-58-nál sikerült utolérnie vendéglátóját. A törökök azonban erre egy 17-2-es etappal válaszoltak a 17 –ig jutó Özer irányításával és könnyed győzelemmel rajtoltak a FIBA-Kupában.

Türk Telekom: Savovic 22/3, Özer 17/15, Woodside 13/3.
Kumanovo: Kostoski 17/12, Petrovic 11/6, Lukovic 11, Karadjovski 10/3.

K-csoport

Energia Targu Jiu – Sigal Prishtina 87-72

Anthony Miles (20 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) ihletett estéjével magabiztos sikerrel kezdett az elmúlt év EuroChallange bronzérmese, de Porter Troupe (18) és Lamont Mack (17) is ponterős játékkal járult hozzá a győzelemhez. Koszovó első európai kupában szereplő csapatában a Khalid EL-Amin és Mohamed Abukar mellé nem tudott senki felnőni, a két, nevük ellenére amerikai légiós 20, illetve 15 pontot hozott össze, de mögöttük nagy szakadék tátongott a társak részéről.

Targu Jiu: Miles 20/3, Troupe 18/12, Mack 17/9, Eziukwu 12, Gutoaia 12/6.
Prishtina: El-Amin 20/9, Abukar 15/6.

BC Astana – AEK Larnaca 78-74

A két nagy ász külön csatáját is hozta a kazah és a ciprusi együttese összecsapása, a hazaiaknál Nick Caner-Medley 25 pont, 11 lepattanós performansza volt a kulcs a győzelemhez, de a vendégek sztárja, Primoz Brezec is parádés meccsen van túl, a szlovén center 18 ponttal és 9 lepattanóval zárt. A végjátékban is az Astana amerikai csillaga döntött, az utolsó másodpercekben az ő duplájával küldte végleg padlóra az amúgy szoros meccset játszó Larnacát.

Astana: Caner-Medley 25/6, Hayes 14, Zhukanenko 12, Calathes 10/6.
Larnaca: Brezec 18, Trisokkas 14/3, Vaughn 12/6, McFadden 11/3.

L-csoport

Tartu University Rock – Juventus Utena 81-72

Szépen tartotta magát a 17 pontig jutó Chavaughn Lewis fémjelezte litvánok, de a végét az észt bajnok bírta jobban elsősorban a dupla-duplázó (18 pont, 10 lepattanó) Tanel Kurbas vezérletével. Foghatják a fejüket a vendég játékosok, mert elég lett volna csak a büntetőket elfogadható szinten dobniuk (15/27 – 57 %), hogy meglegyen ez a mérkőzés.

Tartu: Kurbas 18/6, Dorbek 17/9, Ptrukonis 11.
Juventus: Lewis 17/6, Urbutis 12, Dimsa 12, Zelionis 11.

Khimik Yuzhne – ETHA Engomis 88-52

Az Európa-Kupa tapasztalat aranyat ért a Khimik Yuzhne nyitómeccsén, az ukránok esélyt sem adtak ciprusi ellenfelüknek, minden mutatóban föléjük kerekedve arattak fölényes győzelmet. Viacheslav Petrov 16 ponttal és 10 lepattanóval járult hozzá a sikerhez, Branden Frazier pedig 15 ponttal és 7 gólpasszal végzett, de mellettük is több jó teljesítmény akadt hazai oldalon. A vendégeknél egyetlen kiugró játékos akadt, Terrance Henry 12 pont és 17 lepattanós dupla-duplája azonban nem sokra volt elég a társak gyengébb produkciója mellett.

Yuzhne: Petrov 16/6, Frazier 15/9, Shaw 14/3, Koniev 10.
ETHE: Golden 13, Pearson 12, Henry 12.

M-csoport

Royal Hali Gazientep – Inter Bratislava 89-72

Jawad Williams (22 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Earl Calloway (18 pont, 5 lepattanó, 5 gólpassz) parádés meccsének köszönhetően magabiztos sikert könyvelhetett el a 2014-es EC bronzérmes együttes a pozsonyiak felett. A vendégeknél Radoslav Rancik kiemelkedőt nyújtott a szlovák játékosok közül, a bedobó 26-nál állt meg, de a Bratislavanak csak a félidőig volt igazán esélye a győzelemre.

Gazientep: Williams 22/18, Calloway 18/6, Ogut 13/9, Erol 13, Balazic 10/6.
Bratislava: Rancik 26/3, Mrvis 12/3.

Slask Wraclow – BC Siauliai 71-69

Izgalmasan alakult a végjáték Varsóban, a litvánoknak 24 másodperccel a vége előtt labdájuk volt a győzelem megszerzéséhez, de Jomantastól Heath elcsente a lasztit még a dobás kísérlet előtt, ezután pedig faultolniuk kellett a vendégeknek. Chanas azonban csak a második lehetőségét használta ki a vonalról, így egy időkérés után mínusz kettőnél jöhettek ismét a litvánok. A fejek azonban nem voltak mér rendben a végjátékra, az egész meccsen jól játszó (9 pont, 9 lepattanó) Reigarvius Williams pedig megszerezte a bedobásból a lasztit, amivel győzelemhez segítette a Wraclowt.

Slask Wraclow: Madden 16/3, Kovalenko 15/6.
Siauliai: Dambrauskas 17/3, Marei 15, Dudzinski 11/3.

N-csoport

MBK Rieker Komárno – Tsmoki-Minsk 68-90

Rajt-cél győzelmet aratott a Tsmoki-Minsk, a vendégek sikere egy percig sem forgott veszélyben, folyamatosan növelve előnyét, a játék minden szegmensében ellenfele fölé kerekedve vitte el a két pontot a Komárnotól. Nyomasztó volt az észtek fölénye a festékben, 54 pontot szereztek innen Garrett Stutzék (24 pont, 11 lepattanó, 10/10 mezőnyből), míg a szlovákok csak 22-t, de mezőnyből sem nagyon remegett meg a kezük, egészen félelmetes, 71 %-os pontossággal lőtték a duplákat Marasék (15 pont, 7/10).

Komárno: Kozlik 13/12, Thompson 10.
Tsmoki-Minsk: Sutz 24/3, Maras 15, Gray 12/6, Hilliard 11/9.

Kataja Joensuu – Rilski Sportist 92-76

A forduló legtöbb gólpasszát jegyző és legtöbb lepattanóját lekapkodó játékos is egy azon mérkőzésen lépett pályára. A finnek legendája, Teemu Rannikko 18-szor hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait, amiből leginkább Simpson (26) és Wilson (22) profitáltak, míg a bolgároknál Anthony Gugino a 17 lepattanója mellé még odatett 21 pontot is. Utóbbinak kevesebb támasza akadt a társak közül, a Kataja pedig végig kézben tartotta a mérkőzést és könnyedén zsebelte be a két pontot.

Kataja: Simpson 26/9, Wilson 22/18, Van Andriga 12/12, Scrubb 10/6.
Rilski Sportist: Gugino 21/9, Turner 15, Carey 13/9, Ivanov 12/6.