FIBA Europe Cup, 6. forduló - Kialakult a Top24 mezőnye

Kedden és szerdán lejátszották a FIBA Europe Cup első csoportkörének utolsó, 6. fordulóját, így kialakult a legjobb 24 mezőnye, illetve az új csoportok beosztása.

Az A-csoportban arról már volt szó, hogy az Elan Chalon 29 ponttal verte az Alba Fehérvár gárdáját (106-77), ezzel az is eldőlt, hogy a franciák az első, a magyarok a második, az SL Benfica pedig a harmadik helyen jutott tovább. A portugálok így egy teljesen érdektelen meccsen kikaptak az eddig nyeretlen Basic-Fit Brusselstől (75-80) - a hazaiak 28-12-re is vezettek a második negyed elején, de a belgák a harmadik felvonás második felétől végig előnyben játszottak, Damian Hollis dupla-duplája (21 pont, 11 pattanó, 28 VAL) így semmit nem ért. A B-csoportban az Egis Körmend 7 pontos vereségéről a Donar Groningen ellen volt már szó, itt pedig az dőlt el a többi csoport eredményei miatt, hogy a hollandok a második, a magyarok a harmadik, a BCM Gravelines Dunkerque pedig az első helyen kerültek tovább. A franciák így a Benficához hasonlóan nem szakadtak meg, ők is kikaptak belga ellenfelüktől, az eddig nyeretlen Hubo Limburg Unitedtől (77-84) - a negyedik negyed elején még vezettek a hazaiak, de a végén nagyon kiengedtek.

A C-csoportban volt a kör legnagyobb vesztese, hiszen a német Telekom Baskets Bonn 10 ponttal legyőzte a belga Belfius Mons-Hainaut-t (72-82) - a vendégek 7-0-s szakasszal kezdtek, és nem engedték ki egy pillanatra sem a vezetést a kezükből, hiába jött fel rájuk a negyedik negyed elején a házigazda. A végjátékban sem pihent a Bonn - az csak a Körmend meccse után dőlt el, hogy összesen kettő ponttal kellett volna kevesebbel kikapnia a belgáknak, hogy továbbjussanak, így viszont kiestek. Filip Barovics a győztesnél 10 ponttal és 6 pattanóval zárt (10 VAL). A D-csoportban már minden lényegi kérdés eldőlt - a Sopron KC a második és a harmadik negyedének köszönhetően győzte le a Portót (76-88), míg a Nanterre 92 hibátlanul teljesítette az első csoportkört, miután 90-79-re verte egy, a második félidőben sima találkozón az Antwerpet, így a franciák első, a belgák második helyen kerültek tovább. Az E-csoportban a Pau Orthez simán kiütötte az Oberwartot (92-74), így a gallok itt is elsők lettek (háromból három ezzel Franciaország mérlege ilyen tekintetben), az osztrákok pedig másodikok.

Keleten, az F-csoportban a Bnei Herzliya egy végig kiegyensúlyozott meccsen, a végjátékban verte csak a Steaua CSM-et (83-92). A Prievidza pedig az első negyed végén szerzett 7 pontos előnyét nagyjából egy negyedig tartotta a Lukoil ellen, aztán kiegyensúlyozott harmadik negyedet követően a negyedik felvonást megint megnyomták a szlovákok, 81-77-re nyertek, így kiharcolták a továbbjutást, mint a legjobb keleti csoportharmadik - az izraeliek lettek a másodikok, a bolgárok pedig az elsők. A győztesnél Rasztko Dramicsanin volt az egyik legjobb (16 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 18 VAL) - neki kulcsszerepe volt a továbbjutásban, hiszen az előző fordulóban ő vezette sikerre csapatát. A G-csoportban semmi meglepetés nem történt. A Gaziantep ugyan csak a negyedik negyedben tudott a KB Peja fölé nőni, de végül győztek (66-76), a Kolozsvár pedig lényegében végig vezetett a Petrolina AEK vendégeként, az a meccs sokkal egyértelműbb volt a végeredménynél (61-77) - ezzel a törökök első, a románok második helyen mentek tovább, a másik két együttes kiesett. A Cluj Napocánál Ousmane Barro volt az egyik legjobb (12 pont, 7 pattanó, 14 VAL), Török Rolland visszafogottabb volt (2 pont, 4 pattanó, 3 VAL).

A H-csoportban a Jenyiszej már 14 ponttal is vezetett a Sigal Prishtina otthonában a második negyedben, de a hazaiak ezt követően jobban játszottak, a negyedik negyedre fordítottak, így első győzelmüket szerezték (87-80) Andrew Lawrence (24 pont, 27 VAL) vezetésével. A Rilski Sportist az első negyedben szerzett előnyét a záró játékrész elejére leadta a Büyükcekmece ellen, de a végén a fehéroroszok voltak a jobbak megint, így győztek (79-74) - hiába, mert nem tudtak bekerülni a két legjobb csoportharmadik közé, a törökök az első, míg az oroszok a második helyen mentek tovább. Az I-csoportban a Prienu-Birstono nem sok kérdést hagyott a TLÜ/Kalev elleni meccsen, 33-12-re nyerték az első negyedet és 41 ponttal végül a meccset (55-96) - a litvánok mögött a második helyen a BC Mures ment tovább a csoportból a nyeretlen Kalev előtt. A J-csoportban a Cmoki-Minszk végig vezetve győzött az Apoel ellen (81-68) a dupla-duplázó Djordje Gagics (23 pont, 12 pattanó, 29 VAL) vezetésével. A másik meccsen a Pardubice a vártnál szorosabb küzdelemben verte a forduló MVP-jét (Martynas Echodas: 30 pont, 14 pattanó, 37 VAL) adó BC Siauliai-t (89-85), de győztek a csehek, így ők lettek a másodikok a Minszk mögött -továbbment az Apoel is csoportharmadikként.