A forduló válogatottja - alapszakasz, 25. forduló

Tegnap lejátszották a magyar férfi A-csoport alapszakaszának 25. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok a szolnoki és soproni MVP-kkel.

Az eddigi fordulóválogatottak:

Alapszakasz: 2. forduló4. forduló5. forduló7. forduló8. forduló9. forduló6. forduló10. forduló1. forduló11. forduló12. forduló13. forduló3. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló19. forduló20. forduló18. forduló22. forduló, 24. forduló

Irányító
Kendrick Perry - Szolnoki Olaj KK (2)

A Szolnok nagyon nehezen győzött Debrecenben, és az, hogy ez egyáltalán sikerült a listavezetőnek, leginkább Perrynek volt köszönhető, aki 25 pontját majdnem hibátlanul hozta (6/7 dupla, 3/4 tripla, 4/4 büntető), emellett volt 8 pattanója, 5 gólpassza, 2 szerzett labdája, valamint 3 beütött és 6 kiharcolt faultja, ami 31 és fél perc alatt 40 VAL-t ért. Mivel csapata idegenben győzött, Perry pedig a kör holtversenyben legjobb egyéni produkcióját nyújtotta, így ő lett a játéknap egyik megosztott MVP-je.

Dobóhátvéd
Jabril Durham - Pécsi VSK-VEOLIA (5)

Durham ugyan leginkább irányító, de ezeket a feladatokat most megosztja Brooksszal, így beraktuk erre a posztra. Az amerikai hátvéd a ZTE legyőzéséből 22 ponttal (5/9 dupla, 3/4 tripla, 3/6 büntető), 2 pattanóval, 4 gólpasszal, 6 szerzett és 2 eladott labdával, illetve 1 beütött és 6 kiharcolt személyi hibával vette ki a részét, ami 38 és fél perc alatt 29 VAL-t jelentett.

Kiscsatár
Ivosev Tomiszlav - Kaposvári KK (9)

Ha magyar férfi A csoportos forduló, akkor Ivosevnek ott a helye a "válogatottban", nem volt ez másként most sem. A somogyiak nagyon fontos mérkőzést nyertek meg Szegeden, ahol a honosított, több poszton is bevethető kosaras 18 pontot (5/6 dupla, 1/2 tripla, 5/6 büntető), 9 pattanót, 4 gólpasszt, 2-2 szerzett és eladott labdát, illetve 4 beütött és 7 kiharcolt faultot jegyzett kevesebb mint 25 és fél perc alatt - így is 31 VAL-lal végzett.

Erőcsatár
Eilingsfeld János - Atomerőmű SE (5)

Ivosevhez hasonlóan a magyar válogatott erőcsatára is visszatérő a 24. körből, Eilingsfeld zsinórban másodjára kerültbe a forduló csapatába. Az ASE kiválósága 17 pontos (4/5 dupla, 1/1 tripla, 6/6 büntető), 11 pattanós dupla-duplával járult hozzá a Körmend legyőzéséhez, ami mellett volt 2 gólpassza, 3 szerzett labdája, 1 beütött és 7 kiharcolt személyi hibája, így 33 perc alatt 37 VAL-ig jutott.

Center
Ryan Watkins - Sopron KC (6)

A Sopron vezére is sűrűn fordul meg nálunk, és ezúttal is kiemelkedő produkciót nyújtott, pedig nem töltött olyan túl sok időt a pályán. Watkins ezúttal csereként szállt be, 23 és fél percnyi lehetőséget kapott, ami alatt 20 pontos (7/8 dupla, 6/7 büntető), 14 pattanós dupla-duplával zárt, és emellé 2 gólpasszt, 1-1 blokkot és eladott labdát, illetve 2 beütött és 8 kiharcolt személyi hibát jegyzett. Ez Perryhez hasonlóan szintén 40 VAL-t ért, és mivel a Sopron kulcsmérkőzést nyert a Jászberénnyel szemben, így ő lett a forduló másik megosztott MVP-je.

Legjobb hatodik ember
Chris Horton - Alba Fehérvár (3)

Az Alba amerikai centere megint borzasztóan hatékonyan dolgozott, hiszen alig több, mint 19 perc alatt 17 pontig (8/9 dupla, 1/2 büntető), 4 pattanóig, 1 gólpasszig, 3 szerzett labdáig, 1 blokkig, valamint 2-2 beütött és kiharcolt személyi hibáig ért el. Ez összesen 24 VAL-nak számított - mivel Watkins az alapcsapatba is be tudott kerülni, így Hortonnak is hely nyílt a legjobb csere posztján.