A forduló válogatottja - Középszakasz, 5. forduló

A hétvégén lejátszották a magyar férfi A-csoport felső- és középházában a középszakasz 5. körét - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban: 1. forduló2. forduló3. forduló, 4. forduló

Irányító
Emmanuel Ubilla - Zalakerámia ZTE KK (Középszakasz: 2, Összesen: 8)

A ZTE kikapott a negyedik negyedbeli összeesésének köszönhetően, de Ubilla statisztikailag most is jó produkciót nyújtott - 22 pontig jutott (5/6 dupla, 2/5 tripla, 6/7 büntető) 5 lepattanó és 3 gólpassz mellett. Volt még 3 beütött és 6 kiharcolt faultja, amivel 33 és fél perc alatt 28 VAL-t kapart össze.

(Brandon Johnson 27 VAL-t szerzett, ráadásul neki köszönhetően lett egyenlő az állás a KTE-SKC meccs végén, de csapata ugyanúgy kikapott, mint a zalaegerszegi, a meccs egészében pedig gyengébb teljesítményt nyújtott, mint Ubilla.)

Dobóhátvéd
Lenzelle Smith - Egis Körmend (Ksz.: 1, Össz.: 6)

Smith borzasztóan sokoldalú játékkal rukkolt elő Petty, Dickerson és Allen hiányában, hiszen majdnem klasszikus tripla-duplát csinált - 13 pontja (2/7 dupla, 3/4 tripla) mellett volt 13 pattanója és 9 gólpassza is. 1 szerzett labdája, 3 beütött és 4 kiharcolt faultja 39 perc alatt 31 VAL-t eredményezett neki.

Kiscsatár
Ferencz Csaba - Egis Körmend (Ksz.: 1, Össz.: 3)
Winston Shepard - Alba Fehérvár-Puebla Plus (Ksz.: 1, Össz.: 4)

Shepard a Körmend-Alba rangadón főszereplő volt a vendégeknél, hiszen 19 pont (6/9 dupla, 1/2 tripla, 4/4 büntető), 15 pattanó, 6 gólpassz, 1 szerzett és 3 eladott labda, valamint 3 beütött és 4 kiharcolt fault került a neve mellé - 30 perc alatt 34 VAL-t szerzett. Ferencz Csaba a túloldal nyerőembere volt 28 pontjával és egészen parádés tripladobásával (3/6 dupla, 7/8 tripla, 1/1 büntető). 2 pattanó, 1 gólpassz és 3 beütött fault volt még a statisztikájában, így 38 perc alatt 23 VAL-t szerzett. Ugyanezekkel a mutatókkal nem lett volna esélye ide kerülni, ha a Körmend nem pont az Albát veri meg, és nem nagyrészt neki köszönhetően, de ez volt a helyzet, ezért került be ő is - a végjátékában Smith hármasával egyenlítettek, majd Ferencz két triplájával vették át az irányítást, és bár sokáig csak futottak az eredmény után, ezzel átlendültek a holtponton, és meg is nyerték a rangadót.

Erőcsatár
Tomiszlav Ivosev - KTE-Duna Aszfalt (Ksz.: 1, Össz.: 7)

A kör kiemelkedően legjobb produkcióját nyújtotta a Kecskemét vezére, aki visszatérése óta csapata legjobbja, ráadásul kiegyensúlyozottan hozza magát. A Sopron elleni, a rájátszásba kerülés szempontjából borzasztóan fontos találkozón 30 pontot szerzett (10/15 dupla, 0/1 tripla, 10/11 büntető), volt még 11 pattanója, 1 blokkja, 3 gólpassza, 2 szerzett és 3 eladott labdája, 1 beütött személyi hiba mellett pedig 13 kiharcolt faultja is. 38 perc alatt 49 VAL-t hozott össze, nem mellesleg a találkozó legvégén győztes kosarat dobott egyenlő állásnál, így nem volt kérdés, hogy ő a forduló legértékesebb játékosa.

Center
Lóránt Péter - Alba Fehérvár-Puebla Plus (Ksz.: 1, Össz.: 5)

Lóránt ugyan négyes poszton játszott a Körmend elleni mérkőzésen, de Ivosev mellett kiemelkedett a magasemberek közül, így választottuk be őt ötös posztra. 24 pontot szórt (6/12 dupla, 2/3 tripla, 6/8 büntető), 10 pattanót szedett le, volt 5 gólpassza, 1 szerzett labdája, illetve 1 beütött és 5 kiharcolt személyi hibája is. Kevesebb mint 31 perc alatt 35 VAL-ig jutott - igaz, ezúttal az ő és Shepard kiváló produkciója is kevés volt ahhoz, hogy győzzön csapatuk a vasi rivális ellen.

Legjobb hatodik ember
Halász Ákos - PVSK-PANNONPOWER (Ksz.: 1, Össz.: 3)

A Pécs fontos győzelmet szerzett a Kaposvár ellen, így 5 fordulóval a vége előtt 3 győzelemre vannak a 8-9. helyezett együttesektől. Halász a cserepadról nagyon hasznosan kosarazott - 11 pontot dobott (2/3 dupla, 2/4 tripla, 1/1 büntető), volt 4 pattanója, 3 gólpassza, 2 szerzett és 3 eladott labdája, 1 blokkja, valamint 3 beütött és 6 kiharcolt faultja, így 25 perc alatt 18 VAL-t szerzett.