A forduló válogatottja - Középszakasz, 8. forduló

A hétvégén lejátszották a magyar férfi A-csoport felső- és középházában a középszakasz 8. körét, illetve az alsóházban az 5. körből az ASE-Vasas mérkőzést - a forduló válogatottját olvashatjátok.

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló, 7. forduló

Irányító
Emmanuel Ubilla - Zalakerámia ZTE KK (Középszakasz: 3, Összesen: 9)

Ubilla nagy formában játszik az utóbbi időben, és most is volt több fontos kosara is a listavezető Alba Fehérvár elleni rangadón, amelyet végül megnyert csapata. 19 pontot szórt összesen (2/6 dupla, 5/8 tripla), de rendkívül sokoldalúan játszott, hiszen 11 gólpassza mellett volt 5-5 pattanója és szerzett labdája, illetve 3 kiharcolt faultja is. Összesen 1 eladott labdát írtak fel a neve mellé, így 35 perc alatt 34 VAL-ig jutott.

Dobóhátvéd
Lenzelle Smith - Egis Körmend (Ksz.: 2, Össz.: 7)

Smith Kromah mellett kicsit a háttérbe szorult a Szolnok elleni kiütéses körmendi siker alatt, pedig sallangmentesen tette a dolgát, és összességében a találkozó nagy részében kiemelkedett hasznosság szempontjából. 25 pontot dobott (6/8 dupla, 2/4 tripla, 7/7 büntető), de volt emellett 10 pattanója, 6 gólpassza és 8 kiharcolt faultja is. 2 eladott labdát is feljegyeztek mellé, de kicsit több mint 33 perc alatt így is 43 VAL-t szerzett - ez volt a játéknap legjobb teljesítménye, amivel kiérdemelte a forduló megosztott MVP-je címét.

Kiscsatár
Marko Djeraszimovics - KTE-Duna Aszfalt (Ksz.: 2, Össz.: 7)

Djeraszimovics a szokásosnál is hatékonyabban szerezte pontjait, és ezúttal a játék minden területén rengeteget segített csapatán. 27 pontig jutott, de alig hibázott dobást (7/9 dupla, 3/4 tripla, 4/5 büntető), emellett volt 7 pattanója, 6 gólpassza és 3 szerzett labdája is 4 kiharcolt személyi hiba mellett. Volt ugyan 1-1 faultja és eladott labdája, de 35 és fél perc alatt 41 VAL-ig így is eljutott - alig maradt el Smith-től.

Erőcsatár
Lasan Kromah - Egis Körmend (Ksz.: 3, Össz.: 9)

Annyira meghatározó teljesítményt nyújtottak négyen is az 1-2-3-as posztokról, és annyira nem volt ez elmondható a magasemberekről, hogy ezúttal ide került az alapvetően 2-3-as körmendi légiós, aki csapata győzelméből a leglátványosabb részt vállalta, összesen 10 triplát süllyesztett el a címvédő gyűrűjében. Végül 39 pontot szórt (3/8 dupla, 10/14 tripla, 3/4 büntető), volt még 6 pattanója, 4 gólpassza, 2 szerzett labdája, 1 blokkja és 5 kiharcolt faultja. 4 eladott labdával és 1 személyi hibával együtt is 41 VAL-t hozott 37 és fél perc alatt - elmaradt ugyan Smith-től valamivel, de annyira meghatározó szerepet játszott a kinti dobásainak köszönhetően, hogy őt választottuk a forduló másik megosztott MVP-jének.

Center
Kemal Karahodzsics - KTE-Duna Aszfalt (Ksz.: 2, Össz.: 5)

Két magasember nyújtott hasonló teljesítményt ebben a körben, de a ZTE ellen 25 VAL-ig jutó Lóránt Péter csapata kikapott, míg Karahodzsicsék kulcsmeccset nyertek a Kaposvár ellen, ezért került be utóbbi. A szerb magasember 18 pontot szórt a somogyiak ellen (8/11 dupla, 2/4 büntető), volt 7 pattanója, 3 gólpassza, 2 eladott labdája, 1 beütött és 3 kiharcolt faultja, így 28 perc alatt 23 VAL-ig jutott.

Legjobb hatodik ember
Lawrence Gilbert - Atomerőmű SE (Ksz.: 1, Össz.: 2)
Halász Ákos - PVSK-PANNONPOWER (Ksz.: 2, Össz.: 4)

A paksi Gilbert hozta a legjobb teljesítményt a padról, miután a Vasas ellen megnyert találkozón 20 pontig jutott (1/6 dupla, 5/8 tripla, 3/4 büntető), volt 6 pattanója, 4 gólpassza, 2 szerzett labdája, 5 kiharcolt faultja és 1 blokkja, így 4 személyi hibájával együtt is 25 VAL-t szerzett 31 perc alatt. Ez azonban egy nem túl nagy jelentőséggel bíró találkozó volt, ezért került be mellé Halász Ákos is, aki a Szedeák legyőzéséből 11 ponttal (1/1 dupla, 2/3 dupla, 3/3 büntető), 5-5 gólpasszal és kiharcolt faulttal, 2-2 szerzett és eladott labdával, 1 pattanóval, valamint 3 beütött személyi hibával vette ki a részét, így hozott 18 VAL-t kevesebb mint 18 perc alatt.