A forduló válogatottja - Rájátszás, Elődöntő (1.)

Szerdán megrendezték a magyar férfi A-csoportban az elődöntők első mérkőzéseit - a forduló válogatottját olvashatjátok!

A korábbi forduló válogatottak:

1. forduló5. forduló7. forduló8. forduló6. forduló9. forduló4. forduló10. forduló11. forduló2. forduló3. forduló12. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló18. forduló19. forduló20. forduló21. forduló22. forduló23. forduló24. forduló25. forduló26. forduló

A középszakaszban:

1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló7. forduló8. forduló9. forduló10. forduló

A rájátszásban:

Negyeddöntő (1.)Negyeddöntő (2.)Negyeddöntő (3.), Negyeddöntő (4.)

Irányító
Emmanuel Ubilla - Zalakerámia ZTE KK (1)

Ubilla ezúttal nem volt olyan domináns, mint a korábbiakban, de nagyon jól vette észre, hogy a meccs elején a Norfleet-Szabó-Drungilas triónak teret kell engedni. Az amerikai irányító végül 14 ponttal (5/6 dupla, 1/3 tripla, 1/2 büntető), 8 gólpasszal, 3 lepattanóval, 3 szerzett és 4 eladott labdával, mint 3 beütött és 7 kiharcolt faulttal zárt, ami 32 és fél perc alatt 22 VAL-t ért neki - a túloldalon, az Albánál Brandon Taylor 24 VAL-lal lemaradt a csapattagságról ezúttal, mert pont Ubilláék ellen hasalt el csapata.

Dobóhátvéd
Sterling Gibbs - Egis Körmend (1)

Vesztes csapatból nem nagyon szoktunk beválogatni senkit, de Gibbs annyira jó teljesítményt nyújtott a Falco ellen, hogy kénytelenek voltunk neki helyet szorítani. Az amerikai játékos 24 ponttal a körmendiek legeredményesebb játékosa volt (5/6 dupla, 4/6 tripla, 2/3 büntető), és nem rajta múlt a végén sem, hogy nem tudta megtartani előnyét a piros-fekete alakulat. Volt még emellett 2 pattanója, valamint 1 beütött és 4 kiharcolt személyi hibája, amivel 34 és fél perc alatt 25 VAL-t szerzett - egy ember még bekerült kettes posztról, mögöttük a ZTE-től Julian Norfleet volt a legjobb 20 VAL-lal.

Kiscsatár
Darrin Govens - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (1)

Alacsony szerkezetű ezúttal a forduló válogatottja, de természetesen nem maradhatott ki a Falco amerikai ásza, aki ha nem is egyszemélyben volt felelős csapata sikeréért, de messze kiemelkedett a többiek közül ezúttal is. 33 pontot dobott kiváló hatékonysággal (9/12 dupla, 4/7 tripla, 3/3 büntető), ráadásul volt még 9 gólpassza és 8 pattanója is, kacérkodott tehát a tripla-duplával is. 2-2 szerzett és eladott labdája, 1 blokkja, illetve 3 beütött és 8 kiharcolt faultja azt jelentette, hogy 10 másodperc híján 40 perc alatt 49 VAL-t hozott. Mivel a Falco nagy meccset nyert a Körmend ellen, ez pedig messze a legjobb egyéni produkció volt, így egyértelműen ő lett a forduló MVP-je.

Erőcsatár
Szabó Zsolt - Zalakerámia ZTE KK (1)

Statisztikailag ez nem a magasemberek köre volt, de a Zalaegerszeg két kezdője négyes és ötös poszton befért a forduló válogatottjába. Szabó a felemásra sikerült Szolnok elleni negyeddöntő után most azonnal dupla-duplával nyitott, 17 pontot (1/3 dupla, 5/8 tripla) és 10 pattanót szedett. Emellett volt 3 beütött személyi hibája, így 31 perc alatt 18 VAL-t hozott össze.

Center
Adomas Drunglias - Zalakerámia ZTE KK (1)

A ZTE másik kezdő magasembere, Drungilas is odatette magát, neki sem kis szerepe volt abban, hogy Bencze Tamás csapata állva hagyta az alapszakasz-, középszakasz- és kupagyőztes fehérváriakat. 16 pontot szórt, rá nem igazán jellemző két hármassal karöltve (5/11 dupla, 2/2 tripla, 0/1 büntető), volt 6 pattanója és 5 gólpassza is, emellett 1 eladott labdát, 2 beütött és 3 kiharcolt faultot jegyeztek fel mellé a statisztikusok. Valamivel kevesebb mint 32 perc alatt 19 VAL-ig jutott.

Legjobb hatodik ember
Justin Edwards - Alba Fehérvár-Puebla Plus (1)

A kör legjobb cseréje az Alba visszatérő kanadai hátvédje lett, aki nagy szerepet játszott abban, hogy csapata 7 perc alatt majdnem a teljes 22 pontos félideji hátrányát eltüntette a ZTE elleni találkozó harmadik negyedében. Edwards végül 19 pontot hozott a konyhára Dzunincs Braniszlavéknak (3/6 dupla, 4/8 tripla, 1/1 büntető), volt 3 pattanója, 2 gólpassza, 1 blokkja, 1 szerzett és 4 eladott labdája, illetve 4 beütött és 2 kiharcolt személyi hibája, ezzel 24 és fél perc alatt 13 VAL-t szerzett.